0

Aktualności

2021-07-16

Nowa siedziba Yareal – wizytówka kompleksu biurowego LIXA

Kampusowy kompleks biurowy LIXA od połowy czerwca mieści siedzibę firmy Yareal.


LIXA to największy w historii Yareal, flagowy projekt, w którym docelowo powstanie 75 000 mkw. powierzchni biurowej. Nowa siedziba dewelopera wykorzystuje wszystkie atuty inwestycji – od lokalizacji w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego, poprzez ekologiczny charakter budynku, aż po zielone tarasy i ogólnodostępne dziedzińce. Dzięki starannej aranżacji wnętrz, blisko 1000-metrowe nowe biuro zapewni pracownikom i partnerom biznesowym Yareal funkcjonalne, ergonomiczne i bezpieczne środowisko - nie tylko pracy, ale również wypoczynku.

 

Siedziba Yareal zajmuje całe 4 piętro budynku B, stanowiącego najbardziej kameralną część kompleksu LIXA. Otwarte przestrzenie biurowe zostały wyeksponowane na dwa wewnętrzne zielone dziedzińce, zdecydowanie odróżniające kompleks budowany przez Yareal od sąsiednich biurowców, w większości budynków wysokościowych. Nowoczesne wnętrza nowej siedziby zostały zaprojektowane zgodnie z panującymi obecnie trendami w aranżacji powierzchni biurowej oraz po gruntownej analizie codziennych procesów i specyfiki pracy zespołu Yareal. Przy opracowywaniu aranżacji wzięto również pod uwagę potrzeby sygnalizowane przez pracowników.

 

Przenosimy się do reprezentacyjnych przestrzeni LIXA ze śródmiejskiego zgiełku, gdzie trudniej
o oddech i ciszę, sprzyjającą komfortowej pracy. Nowa siedziba Yareal zapewnia znakomite warunki
w nowoczesnych, jasnych i funkcjonalnych wnętrzach, dostosowanych do współczesnych wymogów. Zmiana biura ma również znaczenie z uwagi na trwającą pandemię, w której bardziej niż kiedykolwiek doceniamy możliwość odpoczynku w dostępnym, przyjaznym i zielonym otoczeniu, pozwalającym na chwilę relaksu, czy zjedzenie lunchu na tarasie, pod gołym niebem. Dodatkową satysfakcję mamy również z tego, że przenosimy się do kompleksu biurowego, który jest naszą najlepszą wizytówką” – powiedział Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Nową siedzibę w biurowcu u zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej zaaranżowano w otwartej, elastycznej formule, sprzyjającej bieżącej wymianie wiedzy współpracujących zespołów i partnerów goszczących w LIXA. Tworzące całość wnętrza zostały wizualnie i funkcjonalnie podzielone w taki sposób, aby zapewnić warunki do powstania kameralnej atmosfery. Jednocześnie zaplanowano kilka odizolowanych, niewielkich pomieszczeń, umożliwiających indywidualną pracę w skupieniu. Obok efektownej recepcji udekorowanej starannie skomponowaną zielenią z lobby dla gości, urządzono również kilka półotwartych stref umożliwiających bieżące, mniej formalne spotkania w kilkuosobowych zespołach.

 

Stanowiska pracy zostały rozlokowane w sposób uwzględniający potrzeby ekspertów różnych specjalności. W zależności od profilu pracowników, będą zajmowali większe i mniejsze przestrzenie umożliwiające realizację codziennych zadań w przyjaznych warunkach, uwzględniających niezbędne wyposażenie i przestrzeń. Między stanowiskami pracy usytuowano także stoły projektowe, pozwalające na wspólną pracę zespołów projektowych i architektów, korzystających np. z dużych wydruków planów przygotowywanych inwestycji.

 

Nieformalnym sercem nowej siedziby Yareal jest nowoczesna kuchnia ze strefą kawiarnianą, która oferuje bezpośredni dostęp na duży taras zewnętrzny. Dzięki swojej ekspozycji, dobranym roślinom wkomponowanym w zielony dach i donice, a także wygodnym meblom, taras może być wykorzystywany jako przedłużenie kawiarni, nieformalne miejsce pracy, czy po prostu strefa relaksu. Funkcjonalność wynikająca z założeń projektowych pozwoliła zaaranżować biuro w sposób optymalnie wykorzystujący potencjał wielu sal konferencyjnych o różnych gabarytach i odmiennym charakterze, rozmieszczonych w niemal wszystkich częściach piętra zajmowanego przez Yareal. Dzięki temu możliwa będzie sprawna i nie zakłócająca pracy organizacja spotkań, zarówno wewnętrznych, jak i z udziałem gości z zewnątrz. Zróżnicowana wielkość wydzielonych pomieszczeń konferencyjnych, a także możliwość łączenia niektórych z nich, pozwala na elastyczne dostosowanie do zmiennych potrzeb.

 

Możliwość elastycznej aranżacji przestrzeni biurowych zgodnych z wymaganiami najemców to jedna
z kluczowych cech całego kompleksu biurowego LIXA. Efektywny projekt, minimalizujący udział przestrzeni technicznej i komunikacyjnej, optymalne trakty pięter, elewacja wyposażona w otwieralne okna, zielony dziedziniec czy infrastruktura dla rowerzystów, to tylko niektóre atuty LIXY, dzięki którym pracownicy najemców, w tym Yareal, otrzymują dostęp do przestrzeni biurowej najwyższych światowych standardów.

 

Po oddaniu do użytku pierwszych dwóch budynków o łącznej powierzchni 28 000 mkw., w przyszłym roku LIXA powiększy się o kolejny biurowiec mierzący 20 000 mkw. Flagowa inwestycja Yareal docelowo będzie mierzyć 75 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a także ponad pół hektara wspólnych terenów zielonych w wewnętrznych ogrodach i na tarasach. W trzeciej fazie kampusowego kompleksu Yareal wybuduje również 150-metrowy pieszy pasaż, łączący istniejące budynki z dwoma ostatnimi biurowcami, które za kilka lat zaoferują kolejnych 27 000 mkw. biur. Końcowy etap LIXA będzie wyróżniał się nieco odmienną architekturą z charakterystycznymi zaokrągleniami, obecnymi w rozwiązaniach zastosowanych w już wybudowanych biurowcach. Wzdłuż zielnego deptaka łączącego ul. Kasprzaka z ul. Giełdową powstaną liczne lokale usługowe i gastronomiczne, które będą funkcjonowały również przy mierzącym ok. 1000 mkw. nowopowstałym placu na rogu z ul. Dorożkarską.

 

Dla kompleksu LIXA przewidziano liczne rozwiązania przyjazne dla środowiska, które zapewniły inwestycji certyfikat ekologicznego budownictwa BREEAM na poziomie Excellent.

 

Kompleks LIXA został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną HRA, generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PORR, a za projekt wnętrz nowego biur Yareal odpowiadała firma BIT CREATIVE.

 

Więcej informacji na temat kompleksu LIXA można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/lixa.

Zwiń
2022-01-11

Yareal rozpoczął sprzedaż apartamentów przy parku linearnym w SOHO by Yareal

W SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku ruszyła sprzedaż kilkudziesięciu przestronnych apartamentów w dwóch kameralnych budynkach powstających w ramach drugiego etapu inwestycji.


Rozwiń


Obecna oferta mieszkaniowa w SOHO by Yareal została wzbogacona o 55 apartamentów wyeksponowanych na blisko 300-metrowy park linearny, stanowiący zieloną oś wielofunkcyjnego kompleksu. Niektóre apartamenty na najwyższych piętrach będą miały wysokość sięgającą nawet 3,5 m. Dzięki odpowiedniej kompozycji terenów rekreacyjnych, architektury oraz funkcji, jakie znajdą się w nowopowstałych budynkach i odnowionych postindustrialnych zabytkach, apartamentowce urozmaicą klimat dzielnicowego centrum.

 

Dwa centralnie zlokalizowane apartamentowce zostaną oddane do użytku pod koniec 2023 r. wraz z zieloną osią parkową, rozciągającą się wzdłuż starannie zaplanowanego kompleksu, łączącego nowoczesną zabudowę z poprzemysłowymi budynkami historycznymi. Do atmosfery miejsca dostosowano nie tylko architekturę ale i nazwy nowych budynków, które staną się ozdobą SOHO by Yareal. W apartamentowcu o nazwie NEON, nawiązującej do działającego w sąsiedztwie muzeum neonów, zamieszkają zaledwie 34 rodziny. Budynek RUBIN będzie jeszcze bardziej kameralny – powstanie w nim 21 wyjątkowych apartamentów. Oba budynki będą wyróżniać się dużymi loggiami, balkonami lub tarasami, a także efektownymi przeszkleniami, zapewniającymi wnętrzom dużo światła dziennego, wpadającego przez drewniane okna.

 

W NEONIE powstanie 5 kondygnacji mieszkalnych, a do wnętrza będzie prowadzić wysokie na dwie kondygnacje wejście od strony parku linearnego. Apartamenty na najwyższym piętrze NEONU zaoferują mieszkańcom unikalne wnętrza, których wysokość osiągnie ponad 3,5 m. Z kolei mieszkańcy RUBINA będą mieli niezwykły widok na park dzięki nietypowym wykuszom, powiększającym salony aż do krawędzi przeszklonych loggi. Budynki zostaną pokryte ceglanymi płytkami nawiązującymi do postindustrialnej historii SOHO. Dzięki stonowanym odcieniom szarości i czerwieni będą tworzyć dobrze skomponowaną całość z odrestaurowanymi budynkami historycznymi, które zyskają nowe funkcje usługowo-handlowe” – wyjaśnia Jacek Zengteler, dyrektor Generalny Yareal.

 

W parterach apartamentowców bezpośrednio przylegających do zielonej osi SOHO by Yareal znajdą się lokale użytkowe na wynajem z ogródkami dla gości, dzięki którym kompleks będzie tętnił życiem. Zarówno w NEONIE jak i RUBINIE zaprojektowano między innymi duże penthouse’y z imponującymi tarasami o powierzchni od 50 do nawet 149 mkw. We wnętrzach budynków, podobnie jak przed nimi, powstaną liczne miejsca do parkowania rowerów, ponieważ w SOHO by Yareal preferowany będzie ruch pieszy i rowerowy, a ruch samochodowy zostanie niemal całkowicie wyeliminowany z terenu kompleksu. Przed apartamentowcami dominować będzie zieleń skomponowana z ponad 17 000 roślin, w tym ponad 100 drzew, spośród których ponad połowa zostanie przesadzona. W parku linearnym zostaną urządzone tereny rekreacyjne z górkami i naturalnymi placami zabaw. Roślinność tworząca skwery i trawniki będzie nawadniana przez wody opadowe, gromadzone i rozprowadzane przez zaplanowany system retencji.

 

W SOHO by Yareal na ponad 5 hektarach powstaje największa z dotychczasowych inwestycji mieszkaniowych dewelopera. W pierwszym oddanym do użytku etapie zamieszkało już ponad 130 rodzin. Docelowo w dziesięciu nowoczesnych budynkach powstanie około 900 mieszkań o podwyższonym standardzie oraz apartamentów. Wielofunkcyjny kompleks będą tworzyły również starannie odnowione postindustrialne zabytki z usługami i handlem, które uzupełni nowa zabudowa mieszcząca m.in. oddzielną halę gastronomiczną, z restauracjami, kawiarniami i barami od strony ul. Mińskiej. SOHO by Yareal stanie się lokalnym centrum, które sukcesywnie wypełnia życiem pofabryczne tereny w kwartale zamkniętym ulicami Mińską, Chodakowską, Żupniczą i Bliską. Oprócz mieszkań i apartamentów na terenie SOHO znajdzie się w sumie kilkadziesiąt lokali na wynajem, zapewniających zieloną przestrzeń rekreacyjną, wokół której skupi się działalność usługowa, handlowa i rozrywkowa.

 

Flagowa inwestycja mieszkaniowo-usługowa Yareal powstaje na warszawskiej Pradze Południe, w pobliżu Parku Skaryszewskiego i Jeziora Kamionkowskiego. Dogodny dojazd do odległego o 5 km śródmieścia stolicy zapewnia rozbudowana sieć komunikacji miejskiej, a także pociągów odjeżdżających z pobliskiego Dworca Warszawa Wschodnia. W odległości kilkuminutowego spaceru planowana jest stacja trzeciej linii metra „Mińska”.

 

SOHO by Yareal może pochwalić się pionierskim na polskim rynku certyfikatem BREEAM Communities, potwierdzającym że inwestycja spełnia najwyższe standardy jakości projektu urbanistycznego. W ramach certyfikacji został on wypracowany m.in. podczas konsultacji z lokalnym samorządem i z konserwatorem zabytków. Zastosowany przez Yareal model planowania złożonego zespołu wielofunkcyjnej zabudowy BREEAM Communities umożliwia ulepszenie, pomiar i ocenę społecznych, ekonomicznych oraz środowiskowych aspektów zrównoważonego budownictwa. Ukończenie inwestycji w docelowym kształcie zaplanowano za około 5 lat.

 

Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal

Zwiń
2021-12-15

Pionierski projekt upcyklingu śmigieł z wiatraków na osiedlu mieszkaniowym Yareal

Wspólnie z konsorcjum spółek sektora energetyki wiatrowej i recyklingu Yareal planuje wyposażanie inwestycji mieszkaniowych w elementy wykonane z poddanych upcyklingowi łopat elektrowni wiatrowych.


Rozwiń


Pionierskim na polskim rynku projektem zastosowania m.in. ręcznie wyprodukowanych mebli ze śmigieł likwidowanych wiatraków stanie się jedno z warszawskich osiedli dewelopera. Pierwsze konstrukcje z łopat pojawią się już przy biurze sprzedaży nowej inwestycji Yareal. Docelowo również przestrzenie wspólne osiedla mają zostać wyposażone w małą architekturę powstałą z przetworzonych śmigieł wykonanych z trwałego kompozytu, który nie wchodzi w reakcję ze środowiskiem.

 

To pierwszy w Polsce tak duży projekt zakładający szerokie zastosowanie łopat z recyklingu w nowo powstającej inwestycji mieszkaniowej. Decyzja Yareal o pilotażowym wykorzystaniu elementów śmigieł  w budownictwie to kontynuacja strategii promowania rozwiązań bazujących na wykorzystaniu surowców pochodzących z odzysku i ograniczających negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko. Już wcześniej w inwestycjach dewelopera wdrażano technologie zgodne z założeniami tzw. gospodarki obiegu zamkniętego. Największą skalę Yareal osiągnął dotychczas w sztandarowej inwestycji biurowej, kompleksie LIXA, gdzie zamontowano na elewacjach ponad 120 ton aluminiowych profili wykonanych z surowca pochodzącego z odzysku. Firma wciąż poszukuje możliwych do wdrożenia w kolejnych inwestycjach rozwiązań dla budownictwa, zapewniających realną redukcję CO2 i ograniczających wpływ na środowisko. Zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju do pakietu rozwiązań recyklingowych Yareal włącza kolejny projekt, tym razem pozwalający na ponowne wykorzystanie wycofanych z eksploatacji łopat śmigieł elektrowni wiatrowych.

 

Pierwszym krokiem w projekcie zastosowania śmigieł z recyklingu będzie urządzenie otoczenia biura sprzedaży kolejnego osiedla Yareal w Warszawie oraz ustawienie totemu reklamowego wykonanego z łopaty wiatraka. Na terenie inwestycji planujemy z kolei wprowadzić małą architekturę wykonaną z elementów śmigieł, jednak już w dużo szerszym zakresie. Mogą to być nie tylko kompozytowe meble, czy donice, ale również plenerowe stacje do przewijania i karmienia niemowląt, a nawet znacznie większe konstrukcje jak np. zadaszenia parkingów rowerowych. Zamiast kupować wyposażenie wykonane z nowych surowców, wykorzystamy już istniejące, niezwykle trwałe i wytrzymałe materiały, które przestały być potrzebne w ich pierwotnym zastosowaniu. Wspólnie z ekspertami od recyklingu  projektujemy właśnie wyposażenie oraz zagospodarowanie przestrzeni wspólnych rozległego patio osiedla, a także przylegającego do inwestycji ogólnodostępnego parku, który będziemy rozbudowywać w ramach realizacji kolejnych etapów. Już teraz rozważamy zastosowanie podobnych rozwiązań w kolejnych inwestycjach mieszkaniowych i biurowych” – wyjaśnia Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal.

 

Zgodnie z treścią podpisanego listu intencyjnego, partnerem Yareal w realizacji projektu upcyklingu śmigieł i wykorzystania ich w działalności deweloperskiej będzie konsorcjum firm, złożone z reprezentującej energetykę wiatrową GP RENEWABLES GROUP, P.W. ANMET z branży recyklingu oraz marki mebli wytwarzanych z łopat - WINGS FOR LIVING. Efektem bliskiej współpracy GP Renewables z firmą P.W. ANMET, jest wybudowana kilka tygodni temu pierwsza w Polsce kładka dla rowerzystów i pieszych w Szprotawie, wykonana zgodnie z ideą upcyklingu z łopat wiatraków. Zagospodarowanie zużytych elementów elektrowni wiatrowych staje się coraz większym wyzwaniem w skali globalnej. Tymczasem wycofane z użytku śmigła mogą w architekturze krajobrazu współtworzyć i zdobić przestrzenie miejskie nawet przez kilkadziesiąt lat. Meble, ławki, bloki geotechniczne, a nawet niewielkie mosty powstałe na skutek recyclingu, są w co najmniej 90% skonstruowane są odpowiednio pociętych i przetworzonych łopat pochodzących z odzysku.

 

„To masywne konstrukcje, które - choć prezentują się lekko i nowocześnie - bardzo trudno zniszczyć, a nawet uszkodzić. Zaprojektowane na potrzeby Yareal meble do przestrzeni miejskiej będą odporne na zmienne warunki pogodowe i łatwe w utrzymaniu. Elementy ponownie wykorzystanego kompozytu mogą zostać oznaczone informacją, z jakiej farmy wiatrowej pochodzą oraz ile zielonej energii wytworzyło śmigło w swoim ‘pierwszym życiu’. Pozwoli to zaaranżować np. skwer, czy ogród w niepowtarzalnym stylu, a jednocześnie urealnić ideę ‘drugiego życia’ wiatraka, który przez kolejne dziesięciolecia będzie służył np. jako rekreacyjna leżanka, stół, czy wiata chroniąca rowery przed opadami” – dodaje Jakub Kosiński, Chief Marketing Officer GP Renewables.

 

Yareal stale rozszerza zaangażowanie na rzecz ograniczenia wpływu działalności deweloperskiej na środowisko. Kluczowym zobowiązaniem firmy jest certyfikacja wszystkich zrównoważonych inwestycji – mieszkaniowych i biurowych – w systemie oceny wielokryterialnej BREEAM. Certyfikowanie inwestycji pozwala na ocenę skali odziaływania projektów oraz na redukcję wpływu, jaki budowa, a potem gotowe budynki wywierają na środowisko. Yareal jest liderem pod względem liczby certyfikowanych budynków mieszkalnych. Firma zgromadziła już 12 certyfikatów BREEAM obejmujących prawie 40 budynków wielorodzinnych i domów, które w większości otrzymały ocenę Very Good, czyli najwyższą, jaką przyznano dotychczas budynkom mieszkalnym w Polsce. Aktualnie także jeden z projektów mieszkaniowych Yareal uczestniczy w pilotażowym programie nowego polskiego certyfikatu oceny wielokryterialnej „Zielony Dom”.

 

W projektach deweloperskich realizowanych przez Yareal wykorzystywane są m.in. materiały odporne na szkodliwy wpływ ocieplającego się klimatu. Ważnym elementem ograniczania oddziaływania osiedli na środowisko jest jakość terenów wspólnych oraz roślinność projektowana przez profesjonalnych ekologów, dobierających drzewa, krzewy, byliny i trawy z gatunków rodzimych, nie wymagających szczególnej pielęgnacji. Standardem w inwestycjach Yareal są bardzo wydajne czujniki ruchu i zmierzchu, które włączają oświetlenie wyłącznie wtedy, gdy naprawdę jest potrzebne. Osiedla mieszkaniowe Yareal coraz częściej są wyposażane w elektrownie słoneczne, zapewniające niezależne zasilanie odnawialną energią zużywaną m.in. do oświetlenia przestrzeni wspólnych, takich jak hale garażowe, czy tereny zielone. W przyszłości deweloper planuje kolejne projekty zgodne z założeniami zrównoważonego rozwoju, zakładające upowszechnianie w budownictwie rozwiązań bazujących na recyklingu i upcyklingu.

 

Więcej informacji na temat prośrodowiskowych rozwiązań stosowanych przez Yareal oraz możliwości ponownego wykorzystania łopat wiatrowych można znaleźć na witrynach partnerów projektu: https://www.yareal.pl/, https://gp-renewables.energy/ oraz www.wings-for-living.de.

Zwiń
2021-11-30

Yareal z biurowcem w Śródmieściu Warszawy

Yareal kupił od funduszu CA Immo kameralny budynek biurowy z 2000 roku w ścisłym centrum Warszawy.


Rozwiń


Nowy nabytek Yareal oferuje około 7 700 mkw. powierzchni biurowej oraz handlowej i jest znakomicie zlokalizowany u zbiegu ul. Wspólnej z ul. Marszałkowską. W najbliższych latach Yareal przewiduje kontynuację procesu najmu dostępnych powierzchni.

 

Butikowy biurowiec przy ul. Wspólnej 47/49 stanowi bardzo ciekawe uzupełnienie dotychczasowej oferty biurowej Yareal. Lokalizacja budynku ma duży potencjał wynikający z atrakcyjnego, śródmiejskiego otoczenia m.in. z licznymi hotelami, restauracjami i instytucjami publicznymi. Na wyjątkową lokalizację wpływają również dogodne połączenia komunikacyjne z całym miastem, w tym bliskość stacji metra Centrum oraz dworca kolejowego Warszawa Centralna.

 

Zakup biurowca w ścisłym centrum Warszawy to pierwsza transakcja, w której Yareal Polska - działając bezpośrednio w imieniu Yam Invest, czyli większościowego akcjonariusza Yareal International - przeprowadził kompleksową analizę i kluczowe działania związane z transakcją. Ekspercka wiedza polskiego zespołu umożliwiła zwiększenie zaangażowania kapitałowego na polskim rynku nieruchomości biurowych ze strony właściciela Yareal. Zgodnie z naszą strategią, poszerzyliśmy portfolio firmy o trudno dostępny na rynku, bardzo atrakcyjny obiekt z dużymi perspektywami krótko- i długoterminowymi” – wyjaśnia Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Wspólna 47/49 to siedmiopiętrowy, butikowy biurowiec, dysponujący trzypoziomowym garażem podziemnym dla 131 samochodów oraz 6 miejscami parkingowymi na powierzchni. W budynku skomercjalizowanym obecnie w  ok. 70% dostępnych jest ok. 2300 mkw. powierzchni biurowej klasy B oraz ponad 500 mkw. powierzchni handlowej na parterze.

 

Transakcja została przeprowadzona w oparciu o nabycie 100% udziałów w spółce celowej działającej w ramach grupy CA Immo, do której należał budynek. Po zmianie właściciela, wynajmem dostępnej powierzchni oraz zarządzaniem budynkiem będzie zajmować się Yareal Polska.

 

Obsługę prawną transakcji po stronie kupującego zapewniła kancelaria GIDE, a za audyt finansowy i podatkowy odpowiadała kancelaria MDDP. Doradcą technicznym w ramach transakcji zakupu kupującego była firma Europtima. Stronę sprzedającą wspierała firma  CBRE oraz kancelaria prawna Greenberg Traurig.

Zwiń
2021-11-19

Yareal z partnerem komercjalizacji części handlowej LIXA i SOHO by Yareal

Yareal zdecydował o wyborze partnera, któremu powierza na wyłączność rolę agenta ds. komercjalizacji powierzchni handlowo-usługowej w dwóch flagowych inwestycjach.


Rozwiń


Za pozyskanie najemców lokali użytkowych w budowanych przez dewelopera biurowcach na bliskiej Woli oraz w wielofunkcyjnym kompleksie na warszawskim Kamionku odpowiadać będzie firma doradcza JLL. Kampusowy zespół biurowców LIXA i kompleks mixed-use SOHO by Yareal to największe inwestycje w historii firmy.

 

Eksperci JLL zadbają o wynajem części handlowych w jednych z najciekawszych projektów wielofunkcyjnych i biurowych realizowanych obecnie w Warszawie. Umowa Yareal z JLL obejmuje łącznie około 15 000 mkw. GLA powierzchni handlowo–usługowej, z czego aż 11 000 mkw. przypada na kilkadziesiąt lokali użytkowych w SOHO by Yareal. Kolejne 4 000 mkw. to lokale o powierzchni 40-400 mkw., powstające w ramach LIXA - w dynamicznie rozwijającym się nowym centrum biznesowym stolicy, w pobliżu Ronda Daszyńskiego. Kampusowy kompleks będzie docelowo składał się z 5 biurowców o zróżnicowanej architekturze, wśród których powstaną ogólnodostępne ogrody o powierzchni ponad pół hektara.

 

Projekty mixed-use kompleksowo odpowiadają na potrzeby użytkowników integrując przestrzenie mieszkaniowe, biurowe, handlowo–usługowe, czy rekreacyjne. W efekcie powstaje atrakcyjne środowisko do życia, pracy i spędzania wolnego czasu, charakteryzujące się efektywnym i atrakcyjnym wykorzystaniem przestrzeni, licznymi udogodnieniami i ciekawą architekturą. Z takim założeniem powstaje zarówno nasz projekt biurowy LIXA oraz mieszkaniowa inwestycja SOHO by Yareal” - mówi Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu, Yareal Polska.

 

LIXA – dla najemców i sąsiadów

LIXA to przykład nowego podejścia do projektów biurowych. Kompleks zaprojektowany został nie tylko pod kątem potrzeb pracowników biurowych, ale i okolicznych mieszkańców. W dwóch pierwszych w pełni skomercjalizowanych budynkach Yareal wybudował już 28 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Budowa trzeciego biurowca z kolejnymi 20 000 mkw. właśnie dobiega końca. Ostatni etap LIXA zostanie połączony z istniejącą częścią kompleksu przez zielony i tętniący życiem pieszy pasaż, tworzący wygodne połączenie ulic Kasprzaka i Giełdowej. To kontynuacja założenia, towarzyszącego wcześniejszym projektom biurowym Yareal. W LIXA – podobnie jak w przypadku inwestycji Mokotowska Square, Nowogrodzka Square oraz Neopark – wraz z budynkami powstanie wysokiej jakości przestrzeń publiczna dostępna dla wszystkich użytkowników miasta.

 

Nowy deptak stanie się miastotwórczym miejscem wypełnionym sklepami, usługami i gastronomią, zaspokajającymi potrzeby najemców w ciągu dnia. Po godzinach pracy nowo powstała ulica handlowa wzbogaci życie mieszkańców dzielnicy.

 

Bardzo cieszymy się z możliwości współpracy z Yareal przy projekcie LIXA, który uwzględnia potrzeby lokalnej społeczności. Pasaż handlowy stworzy synergię z ofertą restauracji i kawiarni działających już przy ulicy Karolkowej, dając w efekcie ciekawy miks zakupowy i gastronomiczny w sercu biznesowego centrum Warszawy. Kolejnym atutem lokalizacji są tereny zielone, zaprojektowane w formie miejskich ogrodów, sprzyjających spotkaniom i rekreacji” - wyjaśnia Anna Wysocka, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych, JLL.

 

SOHO by Yareal – miks funkcji w centrum Kamionka

Z kolei wielofunkcyjny kompleks SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku obejmie w sumie kilkanaście nowo powstających budynków wielorodzinnych i zrewitalizowanych postindustrialnych budynków historycznych. Ponad 900 apartamentów i mieszkań oraz lokali powstanie wzdłuż 300-metrowego parku linearnego, tworząc tętniące życiem centrum Kamionka. Zgodnie z nowym modelem biznesowym Yareal, kilkadziesiąt lokali usługowych w SOHO by Yareal zostanie przeznaczonych nie na sprzedaż lecz wyłącznie na wynajem. Będą kompleksowo zarządzane, aby zapewnić klientom wysoką jakość i zróżnicowanie oferty w ramach optymalnie skomponowanego miksu najemców.

 

Warszawskie dzielnice ewoluują i w myśl idei 15–minutowego miasta, skupiają w niedużej odległości najważniejsze funkcje, przez co w krótkim czasie ich mieszkańcy mogą zaspokoić codziennie potrzeby i zoptymalizować czas na dotarcie do celu, jakim jest np. szkoła, park, praca, sklep czy przychodnia. Tak zaprojektowane przestrzenie pełnią funkcję miastotwórczą oraz kreują bezpieczną i przyjazną przestrzeń dla mieszkańców. Istotną częścią takiej przestrzeni jest szeroka, unikalna oferta usługowa i handlowa w parterach budynków mieszkalnych, która będzie charakteryzować SOHO by Yareal” - dodaje Anna Wysocka.

 

Celem Yareal jest stworzenie atrakcyjnej oferty, która wpisze się w obecny, unikalny charakter miejsca, wzmacniając symbiozę gastronomii, kultury i handlu w SOHO by Yareal. Pełna gama usług uzupełni istniejącą ofertę, która już teraz przyciąga nie tylko mieszkańców dzielnicy, ale również gości z innych rejonów Warszawy.

 

Obie flagowe inwestycje Yareal zostały certyfikowane w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM. SOHO by Yareal zdobyło pionierski na polskim rynku certyfikat BREEAM Communities. Z kolei kompleks LIXA otrzymał ocenę Excellent.

Zwiń
2021-11-09

Kolejne mieszkania i park linearny w SOHO by Yareal

Yareal rozpoczyna budowę drugiego etapu kompleksu mieszkaniowo-usługowego na warszawskim Kamionku.


Rozwiń


W ramach SOHO by Yareal powstanie tętniące życiem centrum dzielnicy, wybudowane zgodnie z ideą „15-Minute City” i skupione wzdłuż 300-metrowego parku linearnego. Zielona oś kompleksu zostanie urządzona i udostępniona na długo przed ukończeniem całej inwestycji oraz uruchomieniem części usługowo-handlowej, będącej jednym z ostatnich etapów projektu.

 

Po oddaniu do użytku pierwszej fazy Soho by Yareal ze 131 mieszkaniami, rusza budowa kolejnego budynku - SOHO 16, w którym zamieszka 179 rodzin. To pierwszy z budynków kluczowego etapu projektu, w ramach którego zostaną wzniesione dwa apartamentowce i dwa z mieszkaniami o podwyższonym standardzie. Wraz z nową, zróżnicowaną architektonicznie zabudową, już teraz zaczyna się tworzenie w docelowej formie 300-metrowej osi parkowej. Nowopowstały wielkomiejski pasaż zazielenią tysiące roślin, łącząc niemal równe części kompleksu funkcjonujące po obu stronach parku.

 

Park linearny w Soho by Yareal - zajmujący w sumie ponad hektar powierzchni - powstanie na bazie 17 tysięcy roślin, w tym ponad 100 drzew. Zachowujemy maksymalnie dużo istniejących drzew, które ze względu na ich stan i wiek można zaadaptować, dlatego aż 65 zostanie przesadzonych w nowe miejsca. Dodatkowo przeprowadzimy nowe nasadzenia, zasilając drzewostan parku ponad setką nowych drzew i dużych krzewów. Wśród nich znajdzie się blisko 40 mierzących nawet do 5 metrów klonów, grabów, jabłoni i brzóz, a także ponad tysiąc hortensji różnych odmian i 6 tysięcy krzewów licznych gatunków. Docelowo użytkownikami ogólnodostępnego parku będą mieszkańcy kompleksu, a także goście korzystający z oferty części handlowo – usługowej. Chcemy, aby SOHO by Yareal wpisało się w rewitalizację tej części Warszawy i stanowiło nowe centrum Kamionka” – wyjaśnia dyrektor generalny Yareal, Jacek Zengteler.

 

Urządzenie parku linearnego poprzedzi towarzysząca wznoszeniu SOHO 16 budowa infrastruktury podziemnej, zaplanowanej do obsługi całego kompleksu złożonego z kilkunastu budynków. Za jej realizację w ramach drugiego etapu będzie odpowiedzialna firma Unibep S.A., która była również generalnym wykonawcą pierwszej fazy inwestycji.

 

Podpisanie kolejnej umowy z czołowym deweloperem jest potwierdzeniem zaufania do nas, jako do generalnego wykonawcy. Świadczy to także o udanej współpracy przy realizacji projektów naszego klienta. A muszę przyznać, że są one wymagające. Ale nie boimy się wyzwań, chcemy budować zgodnie z trendami na rynku: nowocześnie, ekologicznie, w dobrej jakości i terminowo, co przekłada się bezpośrednio na biznes naszego klienta” – mówi Leszek Gołąbiecki, Prezes Zarządu Unibep S.A.

 

SOHO by Yareal to największa inwestycja mieszkaniowa w historii Yareal, w której powstanie ponad 900 mieszkań i apartamentów w 10 nowych budynkach. Po ukończeniu drugiego etapu w centrum kompleksu powstanie przyjazna dla pieszych przestrzeń, otoczona nową zabudową mieszkaniowo-usługową oraz zabytkami poddanymi renowacji we współpracy ze służbami konserwatorskimi. Całość zostanie niemal całkowicie pozbawiona ruchu samochodowego wyprowadzonego na zewnątrz i do podziemnych garaży. SOHO by Yareal będzie pełnić rolę lokalnego centrum, tętniącego życiem w kwartale ulic pomiędzy ulicami Mińską i Żupniczą. Znajdzie się w nim kilkadziesiąt lokali na wynajem, zapewniających dostęp do usług, handlu i rozrywki, a także duża przestrzeń dla restauracji, barów i kawiarni w specjalnie dla nich dostosowanej hali gastronomicznej. Funkcje kompleksu uzupełni dodatkowo część z mieszkaniami na wynajem, zlokalizowana od strony ul. Mińskiej.

 

Flagowa inwestycja mieszkaniowo-usługowa Yareal powstaje na ponad 5-hektarowej działce w pobliżu Parku Skaryszewskiego i Jeziora Kamionkowskiego na warszawskiej Pradze Południe, w odległości 5 km od ścisłego centrum stolicy. Jest świetnie skomunikowana dzięki rozbudowanej sieci autobusów i tramwajów, a także pociągów odjeżdżających ze znajdującego się w pobliżu Dworca Warszawa Wschodnia. W ramach realizacji inwestycji deweloper dodatkowo zobowiązał się dokonać remontu okolicznych ulic, chodników i zbuduje ścieżki rowerowe prowadzące w kierunku - zlokalizowanej 500 metrów dalej - planowanej stacji trzeciej linii metra - „Mińska”.

 

SOHO by Yareal zdobył pionierski na polskim rynku certyfikat BREEAM Communities, który zapewniły mu m.in. kompleksowy kształt projektu i przyszła rola lokalnego centrum. Certyfikat potwierdza, że inwestycja spełnia najwyższe standardy jakości projektu urbanistycznego, wypracowanego m.in. podczas konsultacji z lokalnym samorządem i z konserwatorem zabytków. Zastosowany przez Yareal model planowania złożonego zespołu wielofunkcyjnej zabudowy BREEAM Communities umożliwia polepszenie, pomiar i ocenę społecznych, ekonomicznych oraz środowiskowych aspektów zrównoważonego budownictwa. Ukończenie inwestycji w docelowym kształcie zaplanowano za około 5 lat.

 

Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal.

Zwiń
2021-09-27

Yareal: ponad 600 mieszkań, 3 elektrownie słoneczne i nowe rondo na Mokotowie

Yareal rozpoczyna budowę ostatniego etapu osiedla Pozytywny Mokotów, w którym powstanie w sumie 615 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.


Rozwiń


Nabywców znalazło już ok. 20% z 232 mieszkań, dostępnych w III, ostatniej fazie inwestycji. Jednocześnie w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla deweloper modernizuje skrzyżowanie ulic Postępu i Konstruktorskiej, budując wygodne rondo, nowe przystanki komunikacji miejskiej, chodniki, ścieżki rowerowe i jezdnie.

 

Właściciele gotowych lokali z pierwszego etapu inwestycji Yareal już od kilku miesięcy urządzają się w 125 mieszkaniach. Druga faza budowy z 258 mieszkaniami, która osiągnęła stan surowy otwarty, zostanie oddana do użytku wiosną przyszłego roku. Rozpoczynająca się realizacja ostatniego etapu, którego generalnym wykonawcą po raz kolejny została wybrana firma Finetech Construction Sp. z o.o., zakłada budowę 232 mieszkań oraz dokończenie 200-metrowej zielonej alei, tworzącej wewnętrzny ogród, wijący się wzdłuż 7 budynków tworzących inwestycję.

 

Mieszkańcy Pozytywnego Mokotowa będą korzystali z mierzącej ponad hektar zielonej alei, tworzącej kilka wewnętrznych dziedzińców. Tę ogrodową oś osiedla wypełnią m.in. krzewy ozdobne przeplatające się z bylinami, trawiaste polany oraz drzewa zasadzone na specjalnie zaprojektowanych wyniesieniach. Na terenie osiedla powstaną również tzw. ogrody społeczne, czyli kilkadziesiąt kontenerów szkółkarskich, sprzyjających sąsiedzkim relacjom oraz umożliwiających samodzielną uprawę roślin typowych dla polskich ogródków. Część mieszkań na parterze będzie dysponowało - bardzo poszukiwanymi w warunkach pandemii - prywatnymi ogródkami, których powierzchnia sięga nawet ponad 100 mkw.” – wyjaśnia dyrektor generalny Yareal, Jacek Zengteler.

 

Pozytywny Mokotów wzbogaci się o dwie kolejne elektrownie słoneczne. Panele fotowoltaiczne zamontowane na dachach zapewnią oświetlenie m.in. wewnętrznego ogrodu oraz garażu podziemnego.

 

Jeszcze przed startem ostatniego etapu Pozytywnego Mokotowa, Yareal rozpoczął na własny koszt modernizację infrastruktury drogowej przy skrzyżowaniu ulic Postępu i Konstruktorskiej. Powstaje nowe rondo i nawierzchnia jezdni, a także trzy przystanki z zatokami dla autobusów komunikacji miejskiej. Docelowo wzdłuż całej inwestycji zostaną ukończone wygodne ścieżki rowerowe i chodniki, ułatwiające dotarcie m.in. do odległej o kilka minut spaceru Galerii Mokotów, czy pobliskiej stacji metra Wierzbno.

 

Zrównoważony charakter projektu Pozytywnego Mokotowa uwzględnia wymagania wynikające z polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Przyjazne środowisku rozwiązania zapewniły inwestycji ekologiczny certyfikat BREEAM z oceną na poziomie Very Good, czyli najwyższą jaką otrzymały nieliczne w Polsce inwestycje mieszkaniowe. Pozytywny Mokotów został dostosowany do zmian klimatu m.in. dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii oraz szczególnie trwałych materiałów odpornych na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

 

Więcej informacji na temat osiedla Pozytywny Mokotów oraz zielonych rozwiązań wdrażanych w związku z certyfikacją BREEAM można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/pozytywny-mokotow.

 

Oddany do użytku pierwszy etap Pozytywnego Mokotowa można obejrzeć również na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=wHV9NjuivL4.

Zwiń