0

Aktualności

2021-11-19

Yareal z partnerem komercjalizacji części handlowej LIXA i SOHO by Yareal

Yareal zdecydował o wyborze partnera, któremu powierza na wyłączność rolę agenta ds. komercjalizacji powierzchni handlowo-usługowej w dwóch flagowych inwestycjach.


Za pozyskanie najemców lokali użytkowych w budowanych przez dewelopera biurowcach na bliskiej Woli oraz w wielofunkcyjnym kompleksie na warszawskim Kamionku odpowiadać będzie firma doradcza JLL. Kampusowy zespół biurowców LIXA i kompleks mixed-use SOHO by Yareal to największe inwestycje w historii firmy.

 

Eksperci JLL zadbają o wynajem części handlowych w jednych z najciekawszych projektów wielofunkcyjnych i biurowych realizowanych obecnie w Warszawie. Umowa Yareal z JLL obejmuje łącznie około 15 000 mkw. GLA powierzchni handlowo–usługowej, z czego aż 11 000 mkw. przypada na kilkadziesiąt lokali użytkowych w SOHO by Yareal. Kolejne 4 000 mkw. to lokale o powierzchni 40-400 mkw., powstające w ramach LIXA - w dynamicznie rozwijającym się nowym centrum biznesowym stolicy, w pobliżu Ronda Daszyńskiego. Kampusowy kompleks będzie docelowo składał się z 5 biurowców o zróżnicowanej architekturze, wśród których powstaną ogólnodostępne ogrody o powierzchni ponad pół hektara.

 

Projekty mixed-use kompleksowo odpowiadają na potrzeby użytkowników integrując przestrzenie mieszkaniowe, biurowe, handlowo–usługowe, czy rekreacyjne. W efekcie powstaje atrakcyjne środowisko do życia, pracy i spędzania wolnego czasu, charakteryzujące się efektywnym i atrakcyjnym wykorzystaniem przestrzeni, licznymi udogodnieniami i ciekawą architekturą. Z takim założeniem powstaje zarówno nasz projekt biurowy LIXA oraz mieszkaniowa inwestycja SOHO by Yareal” - mówi Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu, Yareal Polska.

 

LIXA – dla najemców i sąsiadów

LIXA to przykład nowego podejścia do projektów biurowych. Kompleks zaprojektowany został nie tylko pod kątem potrzeb pracowników biurowych, ale i okolicznych mieszkańców. W dwóch pierwszych w pełni skomercjalizowanych budynkach Yareal wybudował już 28 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Budowa trzeciego biurowca z kolejnymi 20 000 mkw. właśnie dobiega końca. Ostatni etap LIXA zostanie połączony z istniejącą częścią kompleksu przez zielony i tętniący życiem pieszy pasaż, tworzący wygodne połączenie ulic Kasprzaka i Giełdowej. To kontynuacja założenia, towarzyszącego wcześniejszym projektom biurowym Yareal. W LIXA – podobnie jak w przypadku inwestycji Mokotowska Square, Nowogrodzka Square oraz Neopark – wraz z budynkami powstanie wysokiej jakości przestrzeń publiczna dostępna dla wszystkich użytkowników miasta.

 

Nowy deptak stanie się miastotwórczym miejscem wypełnionym sklepami, usługami i gastronomią, zaspokajającymi potrzeby najemców w ciągu dnia. Po godzinach pracy nowo powstała ulica handlowa wzbogaci życie mieszkańców dzielnicy.

 

Bardzo cieszymy się z możliwości współpracy z Yareal przy projekcie LIXA, który uwzględnia potrzeby lokalnej społeczności. Pasaż handlowy stworzy synergię z ofertą restauracji i kawiarni działających już przy ulicy Karolkowej, dając w efekcie ciekawy miks zakupowy i gastronomiczny w sercu biznesowego centrum Warszawy. Kolejnym atutem lokalizacji są tereny zielone, zaprojektowane w formie miejskich ogrodów, sprzyjających spotkaniom i rekreacji” - wyjaśnia Anna Wysocka, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych, JLL.

 

SOHO by Yareal – miks funkcji w centrum Kamionka

Z kolei wielofunkcyjny kompleks SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku obejmie w sumie kilkanaście nowo powstających budynków wielorodzinnych i zrewitalizowanych postindustrialnych budynków historycznych. Ponad 900 apartamentów i mieszkań oraz lokali powstanie wzdłuż 300-metrowego parku linearnego, tworząc tętniące życiem centrum Kamionka. Zgodnie z nowym modelem biznesowym Yareal, kilkadziesiąt lokali usługowych w SOHO by Yareal zostanie przeznaczonych nie na sprzedaż lecz wyłącznie na wynajem. Będą kompleksowo zarządzane, aby zapewnić klientom wysoką jakość i zróżnicowanie oferty w ramach optymalnie skomponowanego miksu najemców.

 

Warszawskie dzielnice ewoluują i w myśl idei 15–minutowego miasta, skupiają w niedużej odległości najważniejsze funkcje, przez co w krótkim czasie ich mieszkańcy mogą zaspokoić codziennie potrzeby i zoptymalizować czas na dotarcie do celu, jakim jest np. szkoła, park, praca, sklep czy przychodnia. Tak zaprojektowane przestrzenie pełnią funkcję miastotwórczą oraz kreują bezpieczną i przyjazną przestrzeń dla mieszkańców. Istotną częścią takiej przestrzeni jest szeroka, unikalna oferta usługowa i handlowa w parterach budynków mieszkalnych, która będzie charakteryzować SOHO by Yareal” - dodaje Anna Wysocka.

 

Celem Yareal jest stworzenie atrakcyjnej oferty, która wpisze się w obecny, unikalny charakter miejsca, wzmacniając symbiozę gastronomii, kultury i handlu w SOHO by Yareal. Pełna gama usług uzupełni istniejącą ofertę, która już teraz przyciąga nie tylko mieszkańców dzielnicy, ale również gości z innych rejonów Warszawy.

 

Obie flagowe inwestycje Yareal zostały certyfikowane w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM. SOHO by Yareal zdobyło pionierski na polskim rynku certyfikat BREEAM Communities. Z kolei kompleks LIXA otrzymał ocenę Excellent.

Zwiń
2021-11-30

Yareal z biurowcem w Śródmieściu Warszawy

Yareal kupił od funduszu CA Immo kameralny budynek biurowy z 2000 roku w ścisłym centrum Warszawy.


Rozwiń


Nowy nabytek Yareal oferuje około 7 700 mkw. powierzchni biurowej oraz handlowej i jest znakomicie zlokalizowany u zbiegu ul. Wspólnej z ul. Marszałkowską. W najbliższych latach Yareal przewiduje kontynuację procesu najmu dostępnych powierzchni.

 

Butikowy biurowiec przy ul. Wspólnej 47/49 stanowi bardzo ciekawe uzupełnienie dotychczasowej oferty biurowej Yareal. Lokalizacja budynku ma duży potencjał wynikający z atrakcyjnego, śródmiejskiego otoczenia m.in. z licznymi hotelami, restauracjami i instytucjami publicznymi. Na wyjątkową lokalizację wpływają również dogodne połączenia komunikacyjne z całym miastem, w tym bliskość stacji metra Centrum oraz dworca kolejowego Warszawa Centralna.

 

Zakup biurowca w ścisłym centrum Warszawy to pierwsza transakcja, w której Yareal Polska - działając bezpośrednio w imieniu Yam Invest, czyli większościowego akcjonariusza Yareal International - przeprowadził kompleksową analizę i kluczowe działania związane z transakcją. Ekspercka wiedza polskiego zespołu umożliwiła zwiększenie zaangażowania kapitałowego na polskim rynku nieruchomości biurowych ze strony właściciela Yareal. Zgodnie z naszą strategią, poszerzyliśmy portfolio firmy o trudno dostępny na rynku, bardzo atrakcyjny obiekt z dużymi perspektywami krótko- i długoterminowymi” – wyjaśnia Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Wspólna 47/49 to siedmiopiętrowy, butikowy biurowiec, dysponujący trzypoziomowym garażem podziemnym dla 131 samochodów oraz 6 miejscami parkingowymi na powierzchni. W budynku skomercjalizowanym obecnie w  ok. 70% dostępnych jest ok. 2300 mkw. powierzchni biurowej klasy B oraz ponad 500 mkw. powierzchni handlowej na parterze.

 

Transakcja została przeprowadzona w oparciu o nabycie 100% udziałów w spółce celowej działającej w ramach grupy CA Immo, do której należał budynek. Po zmianie właściciela, wynajmem dostępnej powierzchni oraz zarządzaniem budynkiem będzie zajmować się Yareal Polska.

 

Obsługę prawną transakcji po stronie kupującego zapewniła kancelaria GIDE, a za audyt finansowy i podatkowy odpowiadała kancelaria MDDP. Doradcą technicznym w ramach transakcji zakupu kupującego była firma Europtima. Stronę sprzedającą wspierała firma  CBRE oraz kancelaria prawna Greenberg Traurig.

Zwiń
2021-11-09

Kolejne mieszkania i park linearny w SOHO by Yareal

Yareal rozpoczyna budowę drugiego etapu kompleksu mieszkaniowo-usługowego na warszawskim Kamionku.


Rozwiń


W ramach SOHO by Yareal powstanie tętniące życiem centrum dzielnicy, wybudowane zgodnie z ideą „15-Minute City” i skupione wzdłuż 300-metrowego parku linearnego. Zielona oś kompleksu zostanie urządzona i udostępniona na długo przed ukończeniem całej inwestycji oraz uruchomieniem części usługowo-handlowej, będącej jednym z ostatnich etapów projektu.

 

Po oddaniu do użytku pierwszej fazy Soho by Yareal ze 131 mieszkaniami, rusza budowa kolejnego budynku - SOHO 16, w którym zamieszka 179 rodzin. To pierwszy z budynków kluczowego etapu projektu, w ramach którego zostaną wzniesione dwa apartamentowce i dwa z mieszkaniami o podwyższonym standardzie. Wraz z nową, zróżnicowaną architektonicznie zabudową, już teraz zaczyna się tworzenie w docelowej formie 300-metrowej osi parkowej. Nowopowstały wielkomiejski pasaż zazielenią tysiące roślin, łącząc niemal równe części kompleksu funkcjonujące po obu stronach parku.

 

Park linearny w Soho by Yareal - zajmujący w sumie ponad hektar powierzchni - powstanie na bazie 17 tysięcy roślin, w tym ponad 100 drzew. Zachowujemy maksymalnie dużo istniejących drzew, które ze względu na ich stan i wiek można zaadaptować, dlatego aż 65 zostanie przesadzonych w nowe miejsca. Dodatkowo przeprowadzimy nowe nasadzenia, zasilając drzewostan parku ponad setką nowych drzew i dużych krzewów. Wśród nich znajdzie się blisko 40 mierzących nawet do 5 metrów klonów, grabów, jabłoni i brzóz, a także ponad tysiąc hortensji różnych odmian i 6 tysięcy krzewów licznych gatunków. Docelowo użytkownikami ogólnodostępnego parku będą mieszkańcy kompleksu, a także goście korzystający z oferty części handlowo – usługowej. Chcemy, aby SOHO by Yareal wpisało się w rewitalizację tej części Warszawy i stanowiło nowe centrum Kamionka” – wyjaśnia dyrektor generalny Yareal, Jacek Zengteler.

 

Urządzenie parku linearnego poprzedzi towarzysząca wznoszeniu SOHO 16 budowa infrastruktury podziemnej, zaplanowanej do obsługi całego kompleksu złożonego z kilkunastu budynków. Za jej realizację w ramach drugiego etapu będzie odpowiedzialna firma Unibep S.A., która była również generalnym wykonawcą pierwszej fazy inwestycji.

 

Podpisanie kolejnej umowy z czołowym deweloperem jest potwierdzeniem zaufania do nas, jako do generalnego wykonawcy. Świadczy to także o udanej współpracy przy realizacji projektów naszego klienta. A muszę przyznać, że są one wymagające. Ale nie boimy się wyzwań, chcemy budować zgodnie z trendami na rynku: nowocześnie, ekologicznie, w dobrej jakości i terminowo, co przekłada się bezpośrednio na biznes naszego klienta” – mówi Leszek Gołąbiecki, Prezes Zarządu Unibep S.A.

 

SOHO by Yareal to największa inwestycja mieszkaniowa w historii Yareal, w której powstanie ponad 900 mieszkań i apartamentów w 10 nowych budynkach. Po ukończeniu drugiego etapu w centrum kompleksu powstanie przyjazna dla pieszych przestrzeń, otoczona nową zabudową mieszkaniowo-usługową oraz zabytkami poddanymi renowacji we współpracy ze służbami konserwatorskimi. Całość zostanie niemal całkowicie pozbawiona ruchu samochodowego wyprowadzonego na zewnątrz i do podziemnych garaży. SOHO by Yareal będzie pełnić rolę lokalnego centrum, tętniącego życiem w kwartale ulic pomiędzy ulicami Mińską i Żupniczą. Znajdzie się w nim kilkadziesiąt lokali na wynajem, zapewniających dostęp do usług, handlu i rozrywki, a także duża przestrzeń dla restauracji, barów i kawiarni w specjalnie dla nich dostosowanej hali gastronomicznej. Funkcje kompleksu uzupełni dodatkowo część z mieszkaniami na wynajem, zlokalizowana od strony ul. Mińskiej.

 

Flagowa inwestycja mieszkaniowo-usługowa Yareal powstaje na ponad 5-hektarowej działce w pobliżu Parku Skaryszewskiego i Jeziora Kamionkowskiego na warszawskiej Pradze Południe, w odległości 5 km od ścisłego centrum stolicy. Jest świetnie skomunikowana dzięki rozbudowanej sieci autobusów i tramwajów, a także pociągów odjeżdżających ze znajdującego się w pobliżu Dworca Warszawa Wschodnia. W ramach realizacji inwestycji deweloper dodatkowo zobowiązał się dokonać remontu okolicznych ulic, chodników i zbuduje ścieżki rowerowe prowadzące w kierunku - zlokalizowanej 500 metrów dalej - planowanej stacji trzeciej linii metra - „Mińska”.

 

SOHO by Yareal zdobył pionierski na polskim rynku certyfikat BREEAM Communities, który zapewniły mu m.in. kompleksowy kształt projektu i przyszła rola lokalnego centrum. Certyfikat potwierdza, że inwestycja spełnia najwyższe standardy jakości projektu urbanistycznego, wypracowanego m.in. podczas konsultacji z lokalnym samorządem i z konserwatorem zabytków. Zastosowany przez Yareal model planowania złożonego zespołu wielofunkcyjnej zabudowy BREEAM Communities umożliwia polepszenie, pomiar i ocenę społecznych, ekonomicznych oraz środowiskowych aspektów zrównoważonego budownictwa. Ukończenie inwestycji w docelowym kształcie zaplanowano za około 5 lat.

 

Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal.

Zwiń
2021-09-27

Yareal: ponad 600 mieszkań, 3 elektrownie słoneczne i nowe rondo na Mokotowie

Yareal rozpoczyna budowę ostatniego etapu osiedla Pozytywny Mokotów, w którym powstanie w sumie 615 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.


Rozwiń


Nabywców znalazło już ok. 20% z 232 mieszkań, dostępnych w III, ostatniej fazie inwestycji. Jednocześnie w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla deweloper modernizuje skrzyżowanie ulic Postępu i Konstruktorskiej, budując wygodne rondo, nowe przystanki komunikacji miejskiej, chodniki, ścieżki rowerowe i jezdnie.

 

Właściciele gotowych lokali z pierwszego etapu inwestycji Yareal już od kilku miesięcy urządzają się w 125 mieszkaniach. Druga faza budowy z 258 mieszkaniami, która osiągnęła stan surowy otwarty, zostanie oddana do użytku wiosną przyszłego roku. Rozpoczynająca się realizacja ostatniego etapu, którego generalnym wykonawcą po raz kolejny została wybrana firma Finetech Construction Sp. z o.o., zakłada budowę 232 mieszkań oraz dokończenie 200-metrowej zielonej alei, tworzącej wewnętrzny ogród, wijący się wzdłuż 7 budynków tworzących inwestycję.

 

Mieszkańcy Pozytywnego Mokotowa będą korzystali z mierzącej ponad hektar zielonej alei, tworzącej kilka wewnętrznych dziedzińców. Tę ogrodową oś osiedla wypełnią m.in. krzewy ozdobne przeplatające się z bylinami, trawiaste polany oraz drzewa zasadzone na specjalnie zaprojektowanych wyniesieniach. Na terenie osiedla powstaną również tzw. ogrody społeczne, czyli kilkadziesiąt kontenerów szkółkarskich, sprzyjających sąsiedzkim relacjom oraz umożliwiających samodzielną uprawę roślin typowych dla polskich ogródków. Część mieszkań na parterze będzie dysponowało - bardzo poszukiwanymi w warunkach pandemii - prywatnymi ogródkami, których powierzchnia sięga nawet ponad 100 mkw.” – wyjaśnia dyrektor generalny Yareal, Jacek Zengteler.

 

Pozytywny Mokotów wzbogaci się o dwie kolejne elektrownie słoneczne. Panele fotowoltaiczne zamontowane na dachach zapewnią oświetlenie m.in. wewnętrznego ogrodu oraz garażu podziemnego.

 

Jeszcze przed startem ostatniego etapu Pozytywnego Mokotowa, Yareal rozpoczął na własny koszt modernizację infrastruktury drogowej przy skrzyżowaniu ulic Postępu i Konstruktorskiej. Powstaje nowe rondo i nawierzchnia jezdni, a także trzy przystanki z zatokami dla autobusów komunikacji miejskiej. Docelowo wzdłuż całej inwestycji zostaną ukończone wygodne ścieżki rowerowe i chodniki, ułatwiające dotarcie m.in. do odległej o kilka minut spaceru Galerii Mokotów, czy pobliskiej stacji metra Wierzbno.

 

Zrównoważony charakter projektu Pozytywnego Mokotowa uwzględnia wymagania wynikające z polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Przyjazne środowisku rozwiązania zapewniły inwestycji ekologiczny certyfikat BREEAM z oceną na poziomie Very Good, czyli najwyższą jaką otrzymały nieliczne w Polsce inwestycje mieszkaniowe. Pozytywny Mokotów został dostosowany do zmian klimatu m.in. dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii oraz szczególnie trwałych materiałów odpornych na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

 

Więcej informacji na temat osiedla Pozytywny Mokotów oraz zielonych rozwiązań wdrażanych w związku z certyfikacją BREEAM można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/pozytywny-mokotow.

 

Oddany do użytku pierwszy etap Pozytywnego Mokotowa można obejrzeć również na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=wHV9NjuivL4.

Zwiń
2021-09-27

Apartamentowce Yareal na Dolnym Mokotowie z zielonym certyfikatem

Kameralny kompleks apartamentowy Yareal na Dolnym Mokotowie uzyskał certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM.


Rozwiń


Rezydencja Iwicka otrzymała ocenę Very Good, czyli najwyższą, jaką przyznano nielicznym w Polsce budynkom wielorodzinnym. Choć pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do nowych apartamentów dopiero za rok, już ponad 70% mieszkań znalazło swoich nabywców. W każdym z 4 budynków pozostało już tylko po kilka dostępnych mieszkań.

 

Rezydencja Iwicka to kompleks kameralnych 5-piętrowych budynków apartamentowych na Dolnym Mokotowie, zlokalizowany w odległości kilkunastominutowego spaceru do Parku Łazienki Królewskie. W sumie w inwestycji powstanie 88 apartamentów. Większość z nich dysponuje tarasem, balkonem lub loggią z przeszkolonymi balustradami, zapewniającymi widok na zieloną przestrzeń wokół budynków oraz trzy wewnętrzne, starannie zaaranżowane dziedzińce. Górne kondygnacje przeznaczono na największe, ponad 200-metrowe penthouse’y z wysokimi na 5,5 m dwupoziomowymi, drewnianymi oknami i dużymi tarasami na dachu. Inwestycja planowana była od samego początku z dbałością o szczegóły. Elewacja budynku zostanie częściowo wykończona naturalnym kamieniem, stylowe wnętrza udekoruje naturalny fornir, a odpowiednią wentylację pomieszczeń zapewnią innowacyjne nawiewniki. Część mieszkań na parterze dysponuje prywatnymi ogródkami, szczególnie poszukiwanymi w konsekwencji zmian oczekiwań klientów, wywołanych przez trwającą pandemię.

 

Mieszkańcy Rezydencji Iwicka z pewnością docenią również dostępne wyłącznie dla nich, wielofunkcyjne pomieszczenie klubowe, w którym będą mogli organizować prywatne spotkania lub pracować. Wspólna przestrzeń o powierzchni ok. 80 mkw. zostanie wygodnie wyposażona m.in. w aneks kuchenny, łazienkę, część kinową i kącik zabaw dla dzieci. Klub mieszkańców Rezydencji Iwicka będzie dostępny wprost z recepcji, co umożliwi organizację m.in. spotkań, uroczystości rodzinnych, sąsiedzkich, ale również wspólny udział np. w oglądaniu filmów, czy widowisk sportowych. Dodatkowo to pomieszczenie z powodzeniem może pełnić funkcję domowego biura, odpowiadając na potrzeby coraz bardziej popularnej pracy zdalnej” – powiedział Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal.

 

Architektura kameralnego kompleksu Yareal powstającego przy skrzyżowaniu ulic Iwickiej i Krasnołęckiej jest dziełem pracowni MAAS Projekt. Kolorystyka i detale Rezydencji Iwicka zostały starannie dopasowane do charakteru osiedlowych uliczek oraz otoczenia, zdominowanego przez modernistyczne kamienice, zabudowę willową i powojenne budynki mieszkalne. Inwestycja powstaje w bliskim sąsiedztwie Łazienek Królewskich oraz Parków - Sieleckiego i Morskie Oko, jak również wielu restauracji, szkół, przedszkoli i sklepów.

 

W garażu podziemnym powstanie kilkadziesiąt komórek lokatorskich oraz 110 miejsc parkingowych. W ramach wspierania rozwoju elektromobilności, inwestycja została przystosowana do potrzeb właścicieli samochodów elektrycznych. Będą mieli możliwość zamontowania na życzenie naściennych stacji ładowania z indywidualnym licznikiem energii. Dodatkowo, otrzymają w standardzie pakiet inteligentnych technologii z zakresu smart home firmy Fibaro, umożliwiających zrównoważone wykorzystywanie energii elektrycznej, a także zarządzanie domowymi urządzeniami i stanem bezpieczeństwa. Zielone rozwiązania zapewniły inwestycji certyfikat BREEAM Interim wydany z oceną Very Good. To kolejna inwestycja mieszkaniowa dewelopera wyróżniona certyfikatem BREEM. W swoim portfolio Yareal zgromadził największą w Polsce liczbę certyfikatów zrównoważonego budownictwa wielorodzinnego, obejmująca już kilkanaście inwestycji.

 

Na początku września, na Rezydencji Iwicka zawisła symboliczna wiecha, co oznacza, że zakończono prace konstrukcyjne w inwestycji. Obecnie trwają prace murarskie, a w kolejnym etapie rozpocznie się montaż okien. Oddanie do użytku Rezydencji Iwicka zostało zaplanowane na połowę 2022 roku.

 

Więcej informacji na temat inwestycji oraz zielonych rozwiązań wymaganych w związku z certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/rezydencja-iwicka.  

Zwiń
2021-07-27

Rośnie apartamentowiec Yareal w śródmieściu Gdyni

W Śródmieściu Gdyni trwa budowa kameralnego apartamentowca domykającego pierzeję Placu Kaszubskiego.


Rozwiń


U zbiegu z ul. Jana z Kolna powstaje pierwsza w Gdyni inwestycja mieszkaniowa firmy Yareal. Efektowny budynek będzie wyróżniał się zaokrąglonym narożnikiem wpisującym inwestycję w charakterystyczny dla miasta, modernistyczny styl. Niezwykłą lekkość projektu podkreślą wyraźnie wyeksponowane lokale usługowe na parterze, które – dzięki pełnym przeszkleniom witryn – będą całkowicie pozbawione murowanych ścian od strony placu i ulicy.

 

Budynek wznoszony przez Yareal to 6-piętrowy, kameralny apartamentowiec, uzupełniający zabudowę na ostatniej niezagospodarowanej działce przy Placu Kaszubskim. Właściciele apartamentów powstających w Rezydencji Plac Kaszubski zamieszkają przy reprezentacyjnej osi miasta, zaledwie kilka minut spaceru od chętnie odwiedzanej nadmorskiej promenady i plaży miejskiej, we wnętrzach o wysokości sięgającej 3 m. Architekturę budynku dopasowano do historycznego stylu, który zapewnił układowi urbanistycznemu Śródmieścia Gdyni tytuł modernistycznego pomnika historii.

 

Ponad połowa z 38 apartamentów, jakie powstaną w Rezydencji Plac Kaszubski już znalazła nabywców. Większość dostępnych lokali to przestronne 3-pokojowe mieszkania premium o powierzchni od 74 do ponad 90 mkw. Do każdego z nich przylega duży balkon, a do największego – ponad 160-metrowego apartamentu na ostatnim piętrze - przestronne tarasy. Unikalna lokalizacja przy głównej ulicy Gdyni, stylowa architektura i wysoki standard zapewnią mieszkańcom świetne warunki do życia. Dodatkowo na parterze pojawią się usługi w lokalach, z których największy – ponad 200-metrowy i usytuowany od strony placu – zostanie dostosowany do potrzeb dobrej restauracji. Mniejsze lokale o powierzchni ok. 60 mkw. będą idealne pod usługi, które wzbogacą ofertę dostępną w okolicy” – mówi dyrektor regionu Trójmiasto, Katarzyna Rauber.

 

Wspólną cechą wnętrz w Rezydencji Plac Kaszubski będzie optymalne doświetlenie światłem słonecznym. Wszystkie apartamenty i lokale usługowe zostaną wyposażone w duże, panoramiczne okna sięgające wysokości całej kondygnacji. Szczególnie efektowne będą okna salonów wychodzących na plac, ponieważ przeszklenia obejmą całą ścianę wraz z wygiętym w łuk narożnikiem. Modernistyczny styl budynku zostanie wyraźnie podkreślony również we wnętrzach wspólnych, których klimat będzie nawiązywał do wystroju kamienic, jakie budowano w czasach dynamicznego rozwoju Gdyni w okresie międzywojennym. Po ukończeniu budowy właściciele mieszkań mogą urządzić wnętrza zgodnie z własnymi oczekiwaniami lub skorzystać z możliwości wykończenia apartamentów pod klucz, przez wyspecjalizowaną firmę rekomendowaną przez dewelopera.

 

Na tyłach budynku powstanie zielone patio z placem zabaw i stanowiskami do parkowania rowerów, pod którym znajdzie się podziemny parking mieszczący 38 samochodów. Nowoczesny apartamentowiec budowany przez Yareal – jako pierwszy w Gdyni – będzie spełniał wysokie wymagania stawiane inwestycjom ubiegającym się o certyfikat ekologicznego budownictwa BREEAM. Zielone rozwiązania i zrównoważony charakter budynku umożliwią uzyskanie dla Rezydencji Plac Kaszubski certyfikatu z oceną Very Good, czyli najwyższą jaką uzyskały w Polsce nieliczne projekty mieszkaniowe. Dodatkowo każdy z właścicieli apartamentu otrzyma w standardzie pakiet startowy inteligentnych rozwiązań dla domu. System smart home Fibaro zapewni im bezpieczeństwo, przyczyni się do oszczędnego gospodarowania energią, a także pozwoli m.in. na sterowanie domowymi urządzeniami i oświetleniem przy pomocy smartfonu lub tabletu.

 

Zakończenie budowy Rezydencja Plac Kaszubski zaplanowano na drugą połowę 2022 roku.

 

Więcej informacji na temat przyjaznych dla środowiska rozwiązań zastosowanych w Rezydencji Plac Kaszubski można znaleźć na witrynie inwestycji: https://trojmiasto.yareal.pl/plac-kaszubski.

Zwiń
2021-07-16

Nowa siedziba Yareal – wizytówka kompleksu biurowego LIXA

Kampusowy kompleks biurowy LIXA od połowy czerwca mieści siedzibę firmy Yareal.


Rozwiń


LIXA to największy w historii Yareal, flagowy projekt, w którym docelowo powstanie 75 000 mkw. powierzchni biurowej. Nowa siedziba dewelopera wykorzystuje wszystkie atuty inwestycji – od lokalizacji w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego, poprzez ekologiczny charakter budynku, aż po zielone tarasy i ogólnodostępne dziedzińce. Dzięki starannej aranżacji wnętrz, blisko 1000-metrowe nowe biuro zapewni pracownikom i partnerom biznesowym Yareal funkcjonalne, ergonomiczne i bezpieczne środowisko - nie tylko pracy, ale również wypoczynku.

 

Siedziba Yareal zajmuje całe 4 piętro budynku B, stanowiącego najbardziej kameralną część kompleksu LIXA. Otwarte przestrzenie biurowe zostały wyeksponowane na dwa wewnętrzne zielone dziedzińce, zdecydowanie odróżniające kompleks budowany przez Yareal od sąsiednich biurowców, w większości budynków wysokościowych. Nowoczesne wnętrza nowej siedziby zostały zaprojektowane zgodnie z panującymi obecnie trendami w aranżacji powierzchni biurowej oraz po gruntownej analizie codziennych procesów i specyfiki pracy zespołu Yareal. Przy opracowywaniu aranżacji wzięto również pod uwagę potrzeby sygnalizowane przez pracowników.

 

Przenosimy się do reprezentacyjnych przestrzeni LIXA ze śródmiejskiego zgiełku, gdzie trudniej
o oddech i ciszę, sprzyjającą komfortowej pracy. Nowa siedziba Yareal zapewnia znakomite warunki
w nowoczesnych, jasnych i funkcjonalnych wnętrzach, dostosowanych do współczesnych wymogów. Zmiana biura ma również znaczenie z uwagi na trwającą pandemię, w której bardziej niż kiedykolwiek doceniamy możliwość odpoczynku w dostępnym, przyjaznym i zielonym otoczeniu, pozwalającym na chwilę relaksu, czy zjedzenie lunchu na tarasie, pod gołym niebem. Dodatkową satysfakcję mamy również z tego, że przenosimy się do kompleksu biurowego, który jest naszą najlepszą wizytówką” – powiedział Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Nową siedzibę w biurowcu u zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej zaaranżowano w otwartej, elastycznej formule, sprzyjającej bieżącej wymianie wiedzy współpracujących zespołów i partnerów goszczących w LIXA. Tworzące całość wnętrza zostały wizualnie i funkcjonalnie podzielone w taki sposób, aby zapewnić warunki do powstania kameralnej atmosfery. Jednocześnie zaplanowano kilka odizolowanych, niewielkich pomieszczeń, umożliwiających indywidualną pracę w skupieniu. Obok efektownej recepcji udekorowanej starannie skomponowaną zielenią z lobby dla gości, urządzono również kilka półotwartych stref umożliwiających bieżące, mniej formalne spotkania w kilkuosobowych zespołach.

 

Stanowiska pracy zostały rozlokowane w sposób uwzględniający potrzeby ekspertów różnych specjalności. W zależności od profilu pracowników, będą zajmowali większe i mniejsze przestrzenie umożliwiające realizację codziennych zadań w przyjaznych warunkach, uwzględniających niezbędne wyposażenie i przestrzeń. Między stanowiskami pracy usytuowano także stoły projektowe, pozwalające na wspólną pracę zespołów projektowych i architektów, korzystających np. z dużych wydruków planów przygotowywanych inwestycji.

 

Nieformalnym sercem nowej siedziby Yareal jest nowoczesna kuchnia ze strefą kawiarnianą, która oferuje bezpośredni dostęp na duży taras zewnętrzny. Dzięki swojej ekspozycji, dobranym roślinom wkomponowanym w zielony dach i donice, a także wygodnym meblom, taras może być wykorzystywany jako przedłużenie kawiarni, nieformalne miejsce pracy, czy po prostu strefa relaksu. Funkcjonalność wynikająca z założeń projektowych pozwoliła zaaranżować biuro w sposób optymalnie wykorzystujący potencjał wielu sal konferencyjnych o różnych gabarytach i odmiennym charakterze, rozmieszczonych w niemal wszystkich częściach piętra zajmowanego przez Yareal. Dzięki temu możliwa będzie sprawna i nie zakłócająca pracy organizacja spotkań, zarówno wewnętrznych, jak i z udziałem gości z zewnątrz. Zróżnicowana wielkość wydzielonych pomieszczeń konferencyjnych, a także możliwość łączenia niektórych z nich, pozwala na elastyczne dostosowanie do zmiennych potrzeb.

 

Możliwość elastycznej aranżacji przestrzeni biurowych zgodnych z wymaganiami najemców to jedna
z kluczowych cech całego kompleksu biurowego LIXA. Efektywny projekt, minimalizujący udział przestrzeni technicznej i komunikacyjnej, optymalne trakty pięter, elewacja wyposażona w otwieralne okna, zielony dziedziniec czy infrastruktura dla rowerzystów, to tylko niektóre atuty LIXY, dzięki którym pracownicy najemców, w tym Yareal, otrzymują dostęp do przestrzeni biurowej najwyższych światowych standardów.

 

Po oddaniu do użytku pierwszych dwóch budynków o łącznej powierzchni 28 000 mkw., w przyszłym roku LIXA powiększy się o kolejny biurowiec mierzący 20 000 mkw. Flagowa inwestycja Yareal docelowo będzie mierzyć 75 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a także ponad pół hektara wspólnych terenów zielonych w wewnętrznych ogrodach i na tarasach. W trzeciej fazie kampusowego kompleksu Yareal wybuduje również 150-metrowy pieszy pasaż, łączący istniejące budynki z dwoma ostatnimi biurowcami, które za kilka lat zaoferują kolejnych 27 000 mkw. biur. Końcowy etap LIXA będzie wyróżniał się nieco odmienną architekturą z charakterystycznymi zaokrągleniami, obecnymi w rozwiązaniach zastosowanych w już wybudowanych biurowcach. Wzdłuż zielnego deptaka łączącego ul. Kasprzaka z ul. Giełdową powstaną liczne lokale usługowe i gastronomiczne, które będą funkcjonowały również przy mierzącym ok. 1000 mkw. nowopowstałym placu na rogu z ul. Dorożkarską.

 

Dla kompleksu LIXA przewidziano liczne rozwiązania przyjazne dla środowiska, które zapewniły inwestycji certyfikat ekologicznego budownictwa BREEAM na poziomie Excellent.

 

Kompleks LIXA został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną HRA, generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PORR, a za projekt wnętrz nowego biur Yareal odpowiadała firma BIT CREATIVE.

 

Więcej informacji na temat kompleksu LIXA można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/lixa.

Zwiń