Aktualności

2022-01-11

Yareal rozpoczął sprzedaż apartamentów przy parku linearnym w SOHO by Yareal

W SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku ruszyła sprzedaż kilkudziesięciu przestronnych apartamentów w dwóch kameralnych budynkach powstających w ramach drugiego etapu inwestycji.


Obecna oferta mieszkaniowa w SOHO by Yareal została wzbogacona o 55 apartamentów wyeksponowanych na blisko 300-metrowy park linearny, stanowiący zieloną oś wielofunkcyjnego kompleksu. Niektóre apartamenty na najwyższych piętrach będą miały wysokość sięgającą nawet 3,5 m. Dzięki odpowiedniej kompozycji terenów rekreacyjnych, architektury oraz funkcji, jakie znajdą się w nowopowstałych budynkach i odnowionych postindustrialnych zabytkach, apartamentowce urozmaicą klimat dzielnicowego centrum.

 

Dwa centralnie zlokalizowane apartamentowce zostaną oddane do użytku pod koniec 2023 r. wraz z zieloną osią parkową, rozciągającą się wzdłuż starannie zaplanowanego kompleksu, łączącego nowoczesną zabudowę z poprzemysłowymi budynkami historycznymi. Do atmosfery miejsca dostosowano nie tylko architekturę ale i nazwy nowych budynków, które staną się ozdobą SOHO by Yareal. W apartamentowcu o nazwie NEON, nawiązującej do działającego w sąsiedztwie muzeum neonów, zamieszkają zaledwie 34 rodziny. Budynek RUBIN będzie jeszcze bardziej kameralny – powstanie w nim 21 wyjątkowych apartamentów. Oba budynki będą wyróżniać się dużymi loggiami, balkonami lub tarasami, a także efektownymi przeszkleniami, zapewniającymi wnętrzom dużo światła dziennego, wpadającego przez drewniane okna.

 

W NEONIE powstanie 5 kondygnacji mieszkalnych, a do wnętrza będzie prowadzić wysokie na dwie kondygnacje wejście od strony parku linearnego. Apartamenty na najwyższym piętrze NEONU zaoferują mieszkańcom unikalne wnętrza, których wysokość osiągnie ponad 3,5 m. Z kolei mieszkańcy RUBINA będą mieli niezwykły widok na park dzięki nietypowym wykuszom, powiększającym salony aż do krawędzi przeszklonych loggi. Budynki zostaną pokryte ceglanymi płytkami nawiązującymi do postindustrialnej historii SOHO. Dzięki stonowanym odcieniom szarości i czerwieni będą tworzyć dobrze skomponowaną całość z odrestaurowanymi budynkami historycznymi, które zyskają nowe funkcje usługowo-handlowe” – wyjaśnia Jacek Zengteler, dyrektor Generalny Yareal.

 

W parterach apartamentowców bezpośrednio przylegających do zielonej osi SOHO by Yareal znajdą się lokale użytkowe na wynajem z ogródkami dla gości, dzięki którym kompleks będzie tętnił życiem. Zarówno w NEONIE jak i RUBINIE zaprojektowano między innymi duże penthouse’y z imponującymi tarasami o powierzchni od 50 do nawet 149 mkw. We wnętrzach budynków, podobnie jak przed nimi, powstaną liczne miejsca do parkowania rowerów, ponieważ w SOHO by Yareal preferowany będzie ruch pieszy i rowerowy, a ruch samochodowy zostanie niemal całkowicie wyeliminowany z terenu kompleksu. Przed apartamentowcami dominować będzie zieleń skomponowana z ponad 17 000 roślin, w tym ponad 100 drzew, spośród których ponad połowa zostanie przesadzona. W parku linearnym zostaną urządzone tereny rekreacyjne z górkami i naturalnymi placami zabaw. Roślinność tworząca skwery i trawniki będzie nawadniana przez wody opadowe, gromadzone i rozprowadzane przez zaplanowany system retencji.

 

W SOHO by Yareal na ponad 5 hektarach powstaje największa z dotychczasowych inwestycji mieszkaniowych dewelopera. W pierwszym oddanym do użytku etapie zamieszkało już ponad 130 rodzin. Docelowo w dziesięciu nowoczesnych budynkach powstanie około 900 mieszkań o podwyższonym standardzie oraz apartamentów. Wielofunkcyjny kompleks będą tworzyły również starannie odnowione postindustrialne zabytki z usługami i handlem, które uzupełni nowa zabudowa mieszcząca m.in. oddzielną halę gastronomiczną, z restauracjami, kawiarniami i barami od strony ul. Mińskiej. SOHO by Yareal stanie się lokalnym centrum, które sukcesywnie wypełnia życiem pofabryczne tereny w kwartale zamkniętym ulicami Mińską, Chodakowską, Żupniczą i Bliską. Oprócz mieszkań i apartamentów na terenie SOHO znajdzie się w sumie kilkadziesiąt lokali na wynajem, zapewniających zieloną przestrzeń rekreacyjną, wokół której skupi się działalność usługowa, handlowa i rozrywkowa.

 

Flagowa inwestycja mieszkaniowo-usługowa Yareal powstaje na warszawskiej Pradze Południe, w pobliżu Parku Skaryszewskiego i Jeziora Kamionkowskiego. Dogodny dojazd do odległego o 5 km śródmieścia stolicy zapewnia rozbudowana sieć komunikacji miejskiej, a także pociągów odjeżdżających z pobliskiego Dworca Warszawa Wschodnia. W odległości kilkuminutowego spaceru planowana jest stacja trzeciej linii metra „Mińska”.

 

SOHO by Yareal może pochwalić się pionierskim na polskim rynku certyfikatem BREEAM Communities, potwierdzającym że inwestycja spełnia najwyższe standardy jakości projektu urbanistycznego. W ramach certyfikacji został on wypracowany m.in. podczas konsultacji z lokalnym samorządem i z konserwatorem zabytków. Zastosowany przez Yareal model planowania złożonego zespołu wielofunkcyjnej zabudowy BREEAM Communities umożliwia ulepszenie, pomiar i ocenę społecznych, ekonomicznych oraz środowiskowych aspektów zrównoważonego budownictwa. Ukończenie inwestycji w docelowym kształcie zaplanowano za około 5 lat.

 

Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal

Zwiń
2022-11-22

LIXA C skomercjalizowana w ponad 90 proc.

Prawie 1000 mkw. w kompleksie biurowym LIXA zajmie nowa siedziba polskiej spółki największego na świecie dostawcy produktów i składników mlecznych – grupy Hoogwegt.


Rozwiń


Yareal podpisał z Hoogwegt Poland 7-letnią umowę najmu powierzchni biurowej na pierwszym piętrze ukończonego niedawno budynku C, stanowiącego część kampusowego kompleksu w pobliżu Ronda Daszyńskiego. Najnowszy biurowiec flagowej inwestycji Yareal jest już skomercjalizowany w ponad 90 proc.

 

Wiosną przyszłego roku do grona najemców LIXA dołączy polska spółka grupy Hoogwegt, światowego lidera rynku mleczarskiego, dostarczającego produkty i wyspecjalizowane usługi do 130 krajów na całym świecie.

 

W Hoogwegt stale wprowadzamy innowacyjne rozwiązania by dostarczać klientom coraz lepsze produkty i usługi. Nasza polska firma powstała dokładnie 30 lat temu i stanowi ważny element na międzynarodowej mapie firmy, dlatego potrzebowaliśmy nowej, reprezentacyjnej siedziby w samym sercu warszawskiego centrum biznesowego. Wybór padł na kompleks biurowy LIXA, który zapewnia znakomite warunki zarówno z punktu widzenia realizacji celów firmy, jak i całego polskiego zespołu Hoogwegt. Będziemy mieli do dyspozycji nowoczesne biuro z pełną infrastrukturą – rozbudowaną komunikacją miejską i stacją metra tuż obok, a także ścieżki i parkingi rowerowe oraz prysznice z przebieralniami dla rowerzystów. Budynek z naszą nową siedzibą współtworzy pieszy pasaż pełen przydatnych usług, w którym będzie można załatwić pilne sprawy lub odpocząć wśród ziele Grupa Hoogwegt od 57 lat specjalizuje się w dostarczaniu najwyższej jakości produktów mleczarskich na rynki całego świata, dlatego cenimy sobie jakość i optymalne warunki pracy potrzebne do dalszego rozwoju” – powiedział Maciej Kędzierski – prezes zarządu Hoogwegt Poland Sp z o.o..

 

Kompleks biurowy LIXA to największy projekt deweloperski w historii Yareal. Budynek LIXA C – którego komercjalizacja jest już prawie ukończona – dostarczył na warszawski rynek kolejnych 20 000 mkw. powierzchni biurowej.

 

W ramach projektu LIXA oddaliśmy dotychczas do użytku 48 000 mkw. świetnie zaprojektowanej i elastycznej powierzchni biurowej. Z satysfakcją witamy wśród najemców kolejną firmę o ugruntowanej pozycji na globalnym rynku. Obecność w LIXA Hoogwegt Poland potwierdza, że projekt kampusowego kompleksu biurowego Yareal dobrze odpowiada potrzebom największych globalnych marek, wiodących w swoich branżach na całym świecie. Jestem przekonana, że najlepsze cechy LIXA, to m.in. bezkonkurencyjne w tej okolicy tereny zielone czy bogata oferta usług dostępnych na miejscu, zapewnią komfort pracownikom biura Hoogwegt i przyczynią się do kolejnych sukcesów firmy zarówno na polskim jak i międzynarodowym rynku” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Leasingu Yareal Polska.

 

W negocjacjach z deweloperem najemcę wspierali doradcy z firmy Keystone Real Estate.

 

Nasz klient poszukiwał powierzchni biurowej, która będzie wspierała zespół Hoogwegt Poland w codziennej pracy. Zrównoważone i bezpieczne środowisko pracy, doskonała lokalizacja i wiele funkcji dodatkowych w otoczeniu budynku – to wszystko udało się znaleźć w LIXA. Jestem bardzo dumni z możliwości reprezentowania firmy Hoogwegt Poland w procesie pozyskania nowej siedziby w Polsce” - podkreślił Kamil Komoński, Keystone Real Estate.

 

LIXA powstaje etapami w sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego na bliskiej Woli. Po ukończeniu w docelowym kształcie będzie jednym z największych kompleksów biurowych w Polsce. Trzy pierwsze biurowce o łącznej powierzchni najmu sięgającej 48 000 mkw. zostały już oddane do użytku i są niemal w pełni skomercjalizowane. Po oddaniu do użytku dwóch ostatnich biurowców, LIXA będzie tworzyła zespół 5 budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

 

Ostatni etap flagowej inwestycji Yareal – biurowce D i E – powstają po zachodniej stronie wielkomiejskiego pasażu LIXA City Gardens, spajającego całość kompleksu. Wzdłuż 150-metrowego deptaka łączącego ulice Kasprzaka i Giełdową, będą funkcjonowały kolejne lokale usługowe, których komercjalizację prowadzi JLL. Usługi, gastronomia i sklepy w pasażu zapewnią pracownikom biur możliwość załatwienia najpotrzebniejszych spraw w godzinach pracy, a po ich zakończeniu zaspokoją potrzeby mieszkańców okolicznych osiedli. Zielony pasaż LIXA City Gardens utworzy wygodne połączenie z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami ogrodowymi, które razem z kaskadowymi tarasami zaoferują ponad pół hektara efektownej i ogólnodostępnej zieleni - z drzewami, krzewami i trawnikami, a także z oczkiem wodnym.

 

Autorami projektu LIXA są architekci renomowanej pracownia HRA. Kompleks został poddany certyfikacji w międzynarodowym systemie BREEAM z oceną Excellent. Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, podczas budowy wykorzystano wiele przyjaznych dla środowiska technologii i rozwiązań, w tym m.in. niskoemisyjny beton oraz kilkaset ton niskoemisyjnego aluminium pochodzącego z recyklingu, charakteryzującego się znikomym śladem węglowym. Yareal certyfikuje kompleks biurowy również w systemie WELL Health-Safety, który potwierdza najwyższe standardy procedur bezpieczeństwa przydatne m.in. w warunkach zagrożenia powrotem pandemii.

 

Więcej informacji na temat kompleksu LIXA można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/lixa.

Zwiń
2022-09-13

Apartamenty Yareal w Rezydencja Iwicka gotowe do odbioru

Yareal oddaje do użytku kolejną inwestycję mieszkaniową w Warszawie.


Rozwiń


W Rezydencji Iwicka, składającej się z czterech kameralnych willi miejskich, zamieszka wkrótce 88 rodzin. Z początkiem września właściciele zaczęli odbierać klucze do nowych apartamentów wybudowanych wśród zieleni, w sercu Dolnego Mokotowa. W ofercie pozostał ostatni apartament z antresolą o powierzchni 135 mkw., z tarasem oraz dużym balkonem.

 

Rezydencja Iwicka znajduje się w odległości krótkiego spaceru od południowej bramy Łazienek Królewskich, funkcjonującej przy ul. Gagarina, a także dwóch kolejnych parków - Sieleckiego i Morskie Oko. Atrakcyjna lokalizacja oraz liczne nowoczesne rozwiązania zastosowane w budynkach Rezydencji Iwicka zapewniły zrównoważony charakter inwestycji, potwierdzony zielonym certyfikatem BREEAM z oceną Very Good - najwyższą, jaką przyznano nielicznym budynkom mieszkaniowym w Polsce.

 

Mieszkańcy i goście wchodzący na teren inwestycji będą korzystać z przejścia efektownym podcieniem oraz reprezentacyjnej recepcji. Obok niej znajduje się wygodne zaplecze na przesyłki kurierskie, a także – dostępna wyłącznie dla mieszkańców – wspólna, wielofunkcyjna przestrzeń klubowa . W takim pokoju klubowym mieszkańcy będą mogli np. w ciągu dnia pracować, a wieczorami organizować spotkania towarzyskie, wspólnie oglądać filmy i widowiska sportowe lub uczestniczyć w rodzinnych uroczystościach. Mierzący ponad 70 mkw. klub został w pełni wyposażony m.in. w aneks kuchenny i komfortową łazienkę, a także w klimatyczne kino z wygodnymi meblami oraz zaawansowaną automatykę smart home, sterującą oświetleniem i zasłonami, a także klimatyzacją” – wyjaśnia wiceprezes Yareal, Jacek Zengteler. 

 

Na terenie Rezydencji Iwicka urządzono trzy kameralne dziedzińce, do aranżacji których wykorzystane zostały duże krzewy, pnącza i byliny, co pozwoliło na stworzenie klimatu minimalistycznego ogrodu. Wnętrza wspólne - wykończone fornirem, naturalnym kamieniem oraz innymi szlachetnymi materiałami – subtelnie oświetlają dyskretnie rozmieszczone lampy LED.

 

Inwestor wyposażył Rezydencję Iwicka w praktyczne i podnoszące stan bezpieczeństwa systemy m.in. rozpoznawania twarzy i tablic rejestracyjnych. Posiadacze rowerów będą mieli do dyspozycji dużą, wygodną rowerownię. Część miejsc parkingowych w garażu podziemnym przystosowano do potrzeb użytkowników samochodów elektrycznych, którzy mają możliwość ładowania akumulatorów przy wykorzystaniu stacji e-mobility z indywidualnym licznikiem. Właściciele wszystkich apartamentów  otrzymają w standardzie pakiet inteligentnych technologii smart home firmy Fibaro, umożliwiających zarządzanie zużyciem energii elektrycznej, a także domowymi urządzeniami i stanem bezpieczeństwa apartamentu.

 

W ramach inwestycji Yareal zrealizował nową bieżnię dla uczniów sąsiadującego z Rezydencją Iwicka kompleksu szkolnego oraz przeprowadził prace remontowe wewnątrz szkoły. Wkrótce uczniowie będą też mogli korzystać z ufundowanego przez dewelopera nowego boiska, którego budowa ma zakończyć się jesienią tego roku. 

 

Projekt eleganckich willi miejskich został przygotowany przez pracownię Maas Projekt, której architekci dostosowali Rezydencję Iwicka do dominującej w dzielnicy charakterystycznej zabudowy zarówno pod względem skali jak i kolorystyki. Ukończona niedawno inwestycja Yareal powstała w otoczeniu szpalerów starych drzew, przy skrzyżowaniu ulic Iwickiej i Krasnołęckiej na warszawskim Dolnym Mokotowie.

 

Więcej informacji na temat inwestycji oraz zielonych rozwiązań zastosowanych w związku z certyfikacją BREEAM można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/rezydencja-iwicka.  

Zwiń
2022-07-18

Komercjalizacja biurowca LIXA C na finiszu

Yareal zbliża się do końca komercjalizacji trzeciego już biurowca wchodzącego w skład flagowej inwestycji dewelopera – kompleksu LIXA na warszawskiej Woli.


Rozwiń


Kolejnym najemcą budynku biurowego LIXA C został została jedna z najdłużej działających na polskim rynku biur serwisowanych - firma Rise.pl. Powierzchnie zajmowane przez Rise.pl w oddanym niedawno do użytku biurowcu LIXA C zajmą ponad 3300 mkw. Po podpisaniu ostatnich umów z najemcami, w LIXA C pozostało dostępnych już zaledwie kilkanaście procent z ogólnej powierzchni biurowej mierzącej 20 000 mkw.

 

Rise.pl świadczy usługi biur serwisowanych, pracowni coworkingowych i wirtualnych biur. Zawarta z Yareal umowa najmu całego 5 piętra w budynku LIXA C została podpisana na 10 lat.

 

Od wielu lat dostarczamy rynkowi elastyczne przestrzenie oraz usługi, które są niezbędne do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej. Uruchamiając kolejną warszawską lokalizację w LIXA C chcemy zapewnić ofertę dla najbardziej wymagających klientów, których zmienna dynamika potrzeb biurowych wymaga obecności w biznesowym centrum stolicy. Bliskość Ronda Daszyńskiego i stacji drugiej linii metra, w połączeniu z unikalnymi w tym rejonie zielonymi ogrodami, z pewnością będzie atutem dla przyszłych użytkowników biur w LIXA C, udostępnianych w ramach usług Rise.pl. Lokalizacja i standard biurowca nie ma sobie równych w tym rejonie, dlatego z radością przygotujemy jego przestrzenie, aby służyły rozwojowi biznesu wymagającego elastyczności i solidności usług biurowych” – powiedział Piotr Augustyn, prezes Rise.pl.

 

Powoli kończymy kompletowanie najemców w najnowszym, trzecim już biurowcu, wybudowanym w ramach kompleksu LIXA. Projekt naszej flagowej inwestycji tworzyliśmy z myślą o dużych i wymagających, globalnych markach, dlatego cieszymy się, że wśród najemców znalazła się duża polska firma z ugruntowaną od lat pozycją na rynku usług biurowych. Obecność Reise.pl w LIXA C z  pewnością przyczyni się do wzbogacenia oferty biurowca – zarówno na rzecz firm, które wybrały nasz kompleks na swoje siedziby, jak i innych przedsiębiorstw, które będą potrzebowały obecności w biznesowym centrum Warszawy. Chcemy, aby nasz kampusowy projekt biurowy, z bezkonkurencyjnymi przestrzeniami zielonymi w skali całej okolicy, stał się miejscem dynamicznego rozwoju biznesu. Jestem przekonany, że adres LIXA będzie szczęśliwy dla wszystkich najemców budynku C, podobnie jak w przypadku najemców dwóch pierwszych biurowców wynajętych w 100 proc.” – podsumował Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Najemcę w transakcji reprezentowała firma Savills, świadcząca usługi doradcze na rynku nieruchomości.

 

Elastyczne powierzchnie biurowe zyskują w ostatnich latach wielu zwolenników. Wchodzące do Polski firmy bardzo często decydują się na takie rozwiązania, zanim przeniosą się do docelowego biura, co pozwala im zoptymalizować koszty na etapie budowania zespołu. Loftmill to nowa marka uznanego i bardzo doświadczonego operatora powierzchni coworkingowych i cieszymy się, że mogliśmy pomóc w jej debiucie i wejściu na stołeczny rynek” – komentuje Jarosław Pilch dyrektor działu powierzchni biurowych, reprezentacja najemcy w Savills, który stoi również na czele Workthere w Polsce.

 

Kompleks LIXA to największą w historii Yareal inwestycja biurowa, którą docelowo będzie tworzyć zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni najmu 77 000 mkw. Dotychczas Yareal zrealizował trzy budynki oferujące łącznie 48 000 mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Obecnie trwa realizacja ostatniego etapu projektu, na którą składają się dwa biurowce D i E, zlokalizowane po zachodniej stronie wielkomiejskiego pasażu LIXA City Gardens, który będzie łączył kompleks w całość. To nowo powstały 150-metowy deptak łączący ulice Kasprzaka i Giełdową, wzdłuż którego będą funkcjonowały lokale usługowe. Oferta pasażu w ciągu dnia będzie zapewniała możliwość załatwienia najpotrzebniejszych spraw przez pracowników biur, a po godzinach pracy będzie odpowiadała na potrzeby mieszkańców okolicznych osiedli. Zielony pasaż zapewni dodatkowo połączenie z dwoma wewnętrznymi, ogólnodostępnymi dziedzińcami ogrodowymi, które razem z kaskadowymi tarasami zapewnią najemcom i gościom ponad pół hektara urządzonej zieleni.

 

Kompleks LIXA, który zaprojektowała renomowana pracownia architektoniczna HRA, został poddany certyfikacji w międzynarodowym systemie BREEAM, z oceną Excellent. Inwestycja jest realizowana w zgodzie z zasadami zrównoważonego budownictwa, z wykorzystaniem przyjaznych dla środowiska technologii i rozwiązań, w tym setek ton niskoemisyjnego aluminium pochodzącego z recyklingu i wyróżniającego się minimalnym śladem węglowym. Yareal finalizuje również dla LIXA proces certyfikacji WELL Health-Safety potwierdzający wysoki standard procedur bezpieczeństwa, szczególnie istotny w warunkach zagrożenia powrotem pandemii.

 

Więcej informacji na temat kompleksu LIXA można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/lixa.

Zwiń
2022-07-18

Najnowszy biurowiec w kompleksie LIXA wynajęty w ponad 80 proc.

Do grona najemców budynku biurowego LIXA C dołączy światowy lider produkcji baterii – firma Advanced Power Solutions Poland (dawniej Panasonic Energy Poland).


Rozwiń


Nowa siedziba producenta baterii sprzedawanych pod marką Panasonic zajmie ponad 720 mkw. na 1 piętrze biurowca oddanego do użytku wiosną tego roku.

 

LIXA C o powierzchni 20 000 mkw. to trzeci z budynków tworzących kompleks LIXA u zbiegu ulic Wolskiej i Karolkowej. Firma Advanced Power Solutions jest już czwartym najemcą, który zdecydował się na przeniesienie siedziby do tego nowoczesnego biurowca wybudowanego przez Yareal.

 

Szukaliśmy znakomicie zlokalizowanej i dobrze skomunikowanej siedziby, spełniającej najwyższe standardy przestrzeni biurowych. Przenosząc się do LIXA zyskamy komfortowe warunki, umożliwiające efektywną pracę, a także zapewniające atrakcyjne otoczenie - zarówno dostęp do przydatnych usług jak i terenów zielonych, które zawsze stanowią wartość dodaną dla pracowników. Rozwój firmy wymaga elastycznej i nowoczesnej przestrzeni oferującej znacznie więcej niż tylko miejsce do pracy, dlatego przenosiny do LIXA mają wielkie znaczenie dla naszego zespołu” – powiedział Jacek Pniewski, Chief Financial Officer z Advanced Power Solutions.

 

Advanced Power Solutions reprezentuje kolejną globalną markę technologiczną, która wybrała na siedzibę główną kompleks biurowy LIXA. Mam osobistą satysfakcję, że firmy technologiczne chętnie wybierają naszą flagową inwestycję, ponieważ tworzyliśmy projekt LIXA właśnie z myślą o globalnych, innowacyjnych markach. Podpisanie 5-letniej umowy najmu z Advanced Power Solutions oznacza, że wkrótce zakończymy proces komercjalizacji, ponieważ do wynajęcia pozostało już tylko zaledwie kilkanaście procent powierzchni niedawno oddanego do użytku budynku C” – podsumował Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

W zawarciu transakcji najemcę reprezentowali doradcy ITRA Polska.

 

"Pośrednicząc w transakcji, wypracowaliśmy optymalne rozwiązanie dla klienta, który poszukiwał biura z łatwym dojazdem komunikacją publiczną oraz dostępnymi na miejscu udogodnieniami dla pracowników. LIXA spełnia te wymagania, a jednocześnie, dzięki planowanej realizacji kolejnych budynków, daje użytkownikom perspektywę rozwoju w tej lokalizacji. To istotny argument dla międzynarodowych organizacji, dla których elastyczność przestrzeni pracy jest kluczowa" - komentuje Izabela Kołcz, Advisor w ITRA Polska.

 

Złożony z 5 budynków i mierzący docelowo 77 000 mkw. kompleks LIXA jest największą inwestycją biurową w historii Yareal. W pełni gotowe są już trzy pierwsze budynki A, B oraz C, których łączna powierzchnia biurowa i usługowa to 48 000 mkw. Yareal jest w trakcie budowy ostatniego etapu kompleksu, czyli biurowców D i E, zlokalizowanych wzdłuż wielkomiejskiego pasażu LIXA City Gardens. Ten nowo powstały 150-metowy deptak uzupełni ofertę komercyjną kompleksu oraz atrakcyjne tereny zielone. W pasażu – z którego będzie można wejść do dwóch ogólnodostępnych ogrodów – znajdą się liczne lokale gastronomiczne, handel i usługi. Doradcy z firmy JLL komercjalizują obecnie lokale wzdłuż LIXA City Gardens, tworząc optymalny mix najemców, aby w ciągu dnia zapewniali ofertę dla pracowników biur, a po godzinach pracy i w weekendy zaspokajali potrzeby mieszkańców okolicznych osiedli mieszkaniowych. Po ukończeniu kompleksu i uruchomieniu usługowego deptaka, najemcy LIXA będą mieli do dyspozycji dwa zielone dziedzińce ogrodowe i tarasy o łącznej powierzchni ponad pół hektara.

 

LIXA powstaje zgodnie z rygorystycznie przestrzeganymi zasadami ekologicznego budownictwa, wymaganymi w systemie BREEAM. Inwestycja zaprojektowana przez architektów renomowanej pracowni HRA, jest realizowana z wykorzystaniem licznych rozwiązań przyjaznych dla środowiska, w tym m.in. kilkuset ton aluminium pochodzącego z recyklingu, wyróżniającego się najniższym dostępnym na świecie śladem węglowym. Zastosowane energooszczędne rozwiązania zapewniły kompleksowi LIXA certyfikat BREEAM Interim wydany z oceną na poziomie Excellent. Inwestycja stara się jednocześnie o certyfikat WELL Health-Safety potwierdzający wysoki standard procedur bezpieczeństwa.

 

Więcej informacji na temat kompleksu LIXA można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/lixa.

Zwiń
2022-06-30

Yareal zbuduje zrównoważone osiedle przy stacji II linii metra

Pierwsza inwestycja Yareal na warszawskim Bemowie powstanie 300 m od planowanej stacji metra Chrzanów, przełamując dominującą w okolicy tzw. zabudowę łanową.


Rozwiń


Deweloper rozpoczął już sprzedaż 164 mieszkań w pierwszym z planowanych budynków, które utworzą w okolicy skrzyżowania ulic Człuchowskiej i Lazurowej dwa nowe kwartały miejskie. Inwestycja będzie w części zasilana przez własną elektrownię słoneczną, a na ogólnodostępnym skwerze, obok niej pojawią się meble wykonane z poddanych upcyklingowi śmigieł elektrowni wiatrowych.

 

Śmigła z wiatraków wykorzystane do produkcji mebli i wyposażenia terenów wspólnych to pierwszy tego typu projekt na polskim rynku mieszkaniowym. Pierwsze konstrukcje z łopat pojawią się jeszcze przed rozpoczęciem budowy przy biurze sprzedaży na terenie inwestycji Yareal na Bemowie. Docelowo będą one stanowić także wyposażenie fragmentu 300-metrowego zielonego pasażu, biegnącego pomiędzy osiedlami od skrzyżowania ulic Człuchowskiej i Lazurowej aż do planowanej stacji metra Chrzanów.

 

Budując NEOWO wprowadzamy ład architektoniczny do dynamicznie rozwijającej się części dzielnicy, która w kolejnym etapie rozbudowy II linii metra, będzie miała własną stację kolei podziemnej. Mieszkańcy osiedla Yareal będą mogli dotrzeć do niej zieloną osią widokową prowadzącą niemal wprost do stacji. Większość mieszkań NEOWO to najbardziej poszukiwane lokale dwu- i trzypokojowe, o powierzchni 31-75 mkw., zaprojektowane z myślą o młodych rodzinach, które potrzebują poprawy dotychczasowych warunków zamieszkania. Optymalne układy mieszkań uzupełniamy dużą ilością zieleni i terenów rekreacyjnych, a także słonecznym tarasem dla mieszkańców na dachu, wyposażonym w rekreacyjny sprzęt taki jak leżaki, stoliki oraz rośliny w donicach” – wyjaśnia wiceprezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Na górnych piętrach pierwszego z budynków NEOWO znajdą się mieszkania z antresolą. Przylegające  do nich i wielu innych mieszkań loggie i balkony zostaną dodatkowo podkreślone powtarzającym się motywem wysłaniających je tzw. „żyletek”, zdobiących elewację na wysokość dwóch pięter. Oprócz najpopularniejszych na rynku mieszkań dwu- i trzypokojowych, w inwestycji będzie do wyboru wiele mieszkań 4-pokojowych już od 80 mkw, kilka kawalerek i jeden apartament 5-pokojowy o powierzchni 125 mkw z dużym balkonem o powierzchni prawie 15 mkw.

 

Pierwszy budynek w kompleksie mieszkaniowym NEOWO, zaprojektowany przez pracownię BDM’A, będzie mierzył od 4 do 7 kondygnacji, tworząc – w odróżnieniu od sąsiedniej tzw. zabudowy łanowej – nowy kwartał miejski. Inwestycja powstanie pomiędzy ulicą Batalionów Chłopskich, a dwujęzyczną Niepubliczną Szkołą Podstawową Gaudeamus Bemowo, sąsiadującą z niewielkim nowopowstałym centrum handlowym.

 

Yareal zaplanował budowę ponad 160 miejsc parkingowych dla rowerów, zarówno w podziemnej hali garażowej jak i na terenie patio. Na zielonym dziedzińcu zaplanowano także przestrzeń przeznaczoną na sprzyjające sąsiedzkiej integracji ogrody społeczne, w których mieszkańcy będą mogli uprawiać własne warzywa, kwiaty, czy zioła. Obok nich znajdzie się plac zabaw dla dzieci i rekreacyjny skwer wyposażony w ławki ze stołami oraz żagle chroniące przed słońcem. W centralnej części patio pojawi się w ciekawej formie architektonicznej porośnięte zielenią wejście do ewakuacyjnej klatki schodowej prowadzącej do garażu. W podziemnej części inwestycji, na jednym poziomie powstanie 170 miejsc parkingowych, spośród których około połowa będzie przystosowana do zamontowania stacji ładowania samochodów elektrycznych. Dodatkowo w garażu zostanie wybudowanych 12 miejsc z gotowymi do użytku ładowarkami. Inwestycja na Bemowie będzie kolejnym projektem Yareal wyposażonym we własne elektrownie słoneczne. Dzięki panelom fotowoltaicznym na dachu mieszkańcy będą oszczędzali na wydatkach na energię elektryczną zużywaną m.in. do oświetlania przestrzeni wspólnych i hali garażowej wymagającej zasilania przez całą dobę.

 

NEOWO zostanie poddane certyfikacji zrównoważonego budownictwa BREEAM z oceną na poziomie Very Good, czyli najwyższą, jaką otrzymały w Polsce nieliczne budynki mieszkaniowe. Yareal jest liderem zielonego budownictwa w Polsce - deweloper zgromadził dotychczas certyfikaty środowiskowe dla ponad 40 budynków wielorodzinnych i domów oraz biurowców.

 

Więcej informacji na temat NEOWO oraz prośrodowiskowych rozwiązań stosowanych przez Yareal można znaleźć na witrynach partnerów projektu: https://www.yareal.pl/neowo.

Zwiń
2022-06-30

Yareal: gotowe mieszkania w Pozytywnym Mokotowie

Yareal oddaje do użytku największy etap osiedla Pozytywny Mokotów.


Rozwiń


Do 258 mieszkań wybudowanych w II fazie inwestycji zaczynają wprowadzać się pierwsi właściciele. Pozytywny Mokotów na warszawskim Służewcu to jeden z najbardziej zielonych projektów mieszkaniowych dewelopera - z trzema własnymi elektrowniami słonecznymi, 200-metrową zieloną aleją i certyfikatem środowiskowym BREEAM.

 

Ukończony etap to trzy budynki położone centralnie, wzdłuż wewnętrznej alei ogrodowej. Tworzy ona pełną zieleni oś kompleksu, w formie wydłużonego ogrodu o docelowej powierzchni blisko 10 000 mkw. Pomiędzy istniejącymi już budynkami powstał odizolowany od ulicznego ruchu wielkomiejski azyl z leżakami i wyposażeniem piknikowym, przestrzeniami rekreacyjnymi, placami zabaw, a także docenionymi podczas pandemii ogródkami lokatorskimi.

 

Pozytywny Mokotów zapewni nowym mieszkańcom również możliwość korzystania z uprawnego ogrodu społecznego, w którym będą mogli samodzielnie sadzić i doglądać własne warzywa oraz kwiaty. W sumie na terenie osiedla powstanie kilkadziesiąt kontenerów szkółkarskich, które oprócz plonów do domowych kuchni, zapewnią nowym sąsiadom dobre warunki do integracji i rekreacji na świeżym powietrzu. Stworzyliśmy prywatno-publiczną przestrzeń, która pozwoli wyeksponować zrównoważony charakter naszego projektu, w którym zarówno cały ogród, jak i pojedyncze grupy bioróżnorodnej roślinności będą oświetlane przez ekologiczną energię ze słońca. Darmowy prąd będą wytwarzały aż trzy osiedlowe elektrownie fotowoltaiczne, zaspokajające potrzeby każdego z etapów Pozytywnego Mokotowa” – wyjaśnia wiceprezes Yareal, Jacek Zengteler.

 

Oddanie do użytku drugiej fazy osiedla oznacza, że większość Pozytywnego Mokotowa już została ukończona. W budowie pozostaje ostatnia część inwestycji, w której nabywców znalazło już ponad 70% z 232 zaplanowanych mieszkań. W ofercie pozostało jeszcze ok. 60 lokali – o zróżnicowanym metrażu, 2- i 3-pokojowych, dostępne są jeszcze również większe mieszkania 4-5-pokojowe, w tym z prywatnymi ogródkami. Pozytywny Mokotów to przyjazne dla rodzin, pełne zieleni osiedle, zlokalizowane w dynamicznie zmieniającej się części Mokotowa, chętnie wybierane jako miejsce do mieszkania i życia.

 

Jeszcze przed oddaniem kompleksu do użytku deweloper ukończył modernizację skrzyżowania ulic Postępu i Konstruktorskiej. Tuż przy osiedlu zostało wybudowane wygodne rondo, kilka przystanków dla nowych połączeń linii autobusowych, chodniki, ścieżki rowerowe i jezdnie. Łatwa dostępność komunikacji miejskiej w połączeniu m.in. ze zrównoważonymi i przyjaznymi rozwiązaniami zastosowanymi w Pozytywnym Mokotowie, zapewniły projektowi Yareal wysoką ocenę Very Good w ramach zielonego certyfikatu BREEAM. Yareal poddaje certyfikacji zewnętrznych asesorów wszystkie inwestycje mieszkaniowe - dotychczas objęła już ponad 40 budynków, zapewniając deweloperowi pod tym względem pozycję ogólnopolskiego lidera zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM. Pozytywny Mokotów został zaprojektowany i wybudowany zgodnie w wymogami polityki środowiskowej Unii Europejskiej, uwzględniającymi dostosowanie do zmian klimatu m.in. dzięki wykorzystaniu energooszczędnych rozwiązań oraz szczególnie trwałych materiałów odpornych na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

 

Ukończenie ostatniego etapu inwestycji, na którą będzie składało się docelowo 615 mieszkań w 7 budynkach, zaplanowano na trzeci kwartał przyszłego roku.

 

Więcej informacji na temat osiedla Pozytywny Mokotów oraz certyfikacji BREEAM można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/pozytywny-mokotow.

Zwiń