II ETAP W BUDOWIE!
W ramach osiedla Pozytywny Mokotów powstanie 7 budynków mieszkalnych. Założenie podzielone jest na 3 etapy. Budynki zaprojektowano na planie litery L i C. Otwierać się będą do wnętrza osiedla. Od strony ulicy utworzą one wielkomiejską pierzeję z lokalami handlowo-usługowymi na parterze. W pobliżu ulicy, tuż przy wejściach na teren kompleksu, powstaną skwerki, które nadadzą całości przyjaznego charakteru.
W ramach I etapu inwestycji Pozytywny Mokotów powstanie 125 mieszkań od jedno- do pięciopokojowych, o powierzchni od 33 do 114 m2. W II etapie osiedla zaplanowano 258 mieszkań o powierzchni od 30 do 112 m2.
Mieszkania cechuje doskonała jakość wykonania, duże możliwości aranżacyjne i optymalna ekspozycja na światło dzienne. Każdy z lokali posiada obszerną loggię lub balkon.
Najwyższe piętra budynków przeznaczono na apartamenty z dużymi tarasami od strony zielonego dziedzińca przestrzeni wspólnej kompleksu.
Pozytywny Mokotów powstaje na rogu ulic Konstruktorskiej i Postępu. W pobliżu inwestycji znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe. Od stacji metra Metro Wilanowska dzielą nas zaledwie dwa przystanki tramwajem. Pozytywny Mokotów to również bliski dostęp do głównych arterii ruchu samochodowego stolicy oraz międzynarodowego lotniska.
- Przystanek autobusowy 2 min.
- Bio Bazar 8 min.
- CH Galeria Mokotów 12 min.
- Park i Pałac w Wilanowie 16 min.
- CH Sadyba Best Mall 16 min.
- Park Kultury w Powsinie 19 min.
- Tor wyścigów konnych Służewiec 10 min.
- Pole Mokotowskie 12 min.
- Park Arkadia - stawy pod Królikarnią 12 min.
- Stacja metra Wierzbno 13 min.
- Lotnisko im. Fryderyka Chopina 23 min.
- Dworzec Centralny 29 min.
Okolica tętni życiem. Znajdują się tu liczne biura, szkoły, przedszkola oraz różnorodne usługi – małe sklepiki, restauracje, kawiarnie, kluby sportowe.
Z Pozytywnego Mokotowa w ciągu kilku minut dojdziemy pieszo do Galerii Mokotów, jednego z najpopularniejszych centrów handlowo-usługowych w Warszawie.
Niewątpliwym atutem inwestycji jest jej bliskie położenie względem dużych, atrakcyjnych parków. Park Arkadia z Królikarnią, Pola Mokotowskie, Park Dolinka Służewiecka to przestrzenie nietuzinkowe, które oferują całą paletę możliwości – od relaksu pośród natury, przez uprawianie sportu, aż po koncerty na otwartym powietrzu. Niedaleko Pozytywnego Mokotowa znajduje się miejsce kultowe dla fanów jeździectwa – Tor Służewiec.
Plan osiedla
SMART HOME
Mieszkania w osiedlu Pozytywny Mokotów zostały wyposażone w pakiet systemu FIBARO.
Jest to obecnie najdoskonalsze rozwiązanie automatyki budynkowej dostępne na rynku.
TWOJE MIESZKANIE Z CERTYFIKATEM BREEAM
- poziom VERY GOOD
Pozytywny Mokotów to miejsce z własnym mikroklimatem. Przestrzenie otwarte kompleksu pomyślane zostały jako zaciszny, naturalistyczny ogród z bogactwem form i odmian roślinnych. Dominującą rolę odgrywać będą tutaj krzewy i rośliny okrywowe. Dopełnią je kwitnące, wielokolorowe byliny i rabaty z traw ozdobnych.
Aleje zostaną obsadzone drzewami, które zapewnią przyjemny cień w gorące dni. W miejscach nieco oddalonych od głównych traktów, powstaną łagodne pagórki z wyższymi drzewami.
ELEKTROWNIA SŁONECZNA
Panele zamontowane na budynku pierwszego etapu będą rocznie wytwarzać ok. 20 000 kWh energii elektrycznej.
Słoneczna siłownia o mocy 19,84 kWp zapewni energię do oświetlenia m.in. wewnętrznego ogrodu oraz garażu podziemnego. Produkcja własnego prądu pozwoli na obniżenie opłat eksploatacyjnych, przyczyniając się do oszczędności właścicieli mieszkań. Kolejne etapy inwestycji również zakładają instalację paneli słonecznych, znacznie zwiększając docelową moc osiedlowej elektrowni.
*dane szacunkowe
OGRÓD SPOŁECZNY
Na terenie osiedla Pozytywny Mokotów znajdować się będą tzw. ogrody społeczne - w sumie kilkadziesiąt kontenerów szkółkarskich, umożliwiających uprawę dowolnie wybranych roślin – zarówno ozdobnych, jak i zapewniających plony do domowego użytku. Ostatnie doświadczenia pandemii dodatkowo uwypukliły znaczenie atrakcyjnych przestrzeni osiedlowych. Wspólne tereny, na których będzie można uprawiać własne kwiaty i warzywa, staną się dzięki nim przestrzenią bardziej osobistą, tworzącą dla mieszkańców ich własny ogród. To buduje klimat azylu, sprzyja rekreacji na świeżym powietrzu i przyczynia się do nawiązywania bliższych relacji z sąsiadami.
Ogrody społeczne pełnią też funkcję edukacyjną.